Wesele z klasą


Wesele z klasą – jak je zorganizować?


Jak zorganizować wesele z klasą? Nowożeńcy planujący swój wielki dzień bardzo często się nad tym zastanawiają. Co sprawia, że o jednym weselu mówimy „wesele jak wesele: dużo jedzenia, dobre drinki, fajny zespół”, a o innym „ wow! To było wesele z klasą!”? Czy trzeba mieć portfel bez dna żeby zorganizować taką imprezę? A może koniecznie potrzebny jest profesjonalny wedding planer? Moim zdaniem nie! Oczywiście, pieniądze są konieczne do zorganizowania wesela z klasą, jednak najważniejszy jest plan i dobra organizacja.

wesele czarny staw łódź

Byłem na wielu ślubach, widziałem niejedno…


Każde wesele jest inne. Nie zdarzają się dwie identyczne imprezy. Nawet jeżeli Ci sami goście bawią się na innym weselu, nawet, jeżeli jest ono w tym samym lokalu, zawsze coś się różni: inny zespół, inne menu, inna pogoda, inne nastawienie gości, Pary Młodej. I ta różnorodność jest bardzo fajna. Nie chciałbym, aby ktoś pomyślał, że niektóre wesela zasługują na miano lepszego, a inne gorszego. Niemniej, od razu można zauważyć, czy ślub i wesele zostały odpowiednio przemyślane i zorganizowane.

Przepis na wesele z klasą? Dobra organizacja i radość!


Nie ma jednego modelu wesela, który można by było określić jako „wesele z klasą”. Nikt Wam nie powie, że wesele z klasą jest wtedy, gdy Panna Młoda kupi sukienkę od konkretnego projektanta, wypożyczycie konkretny model samochodu lub zdecydujecie się na wystrój greenery. Nie! Bez względu na to, czy do ślubu wybierzecie się Fiatem126p czy Lamborghini, czy wesele zostanie zorganizowane w najlepszym lokalu w mieście czy na sali miejscowej remizy, może być weselem z klasą! Podkreślę jeszcze raz: dobra organizacja i spójność pomysłu to najważniejsze kwestie. Jeżeli ślub będzie przemyślany od A do Z, to w tym najważniejszym dniu Państwo Młodzi będą radości i szczęśliwi – co również stanowi ważny element wesela z klasą!

fotograf ślubny Łódź

Gdzie czerpać inspiracje?


Przede wszystkim należy zamknąć oczy i przenieść się w świat wyobraźni. Bardzo często posiadamy wyobrażenia na temat swojego ślubu i często są one niezwykle spójne. Wiele osób marzy o ślubie i weselu w plenerze. Dlaczego nie? Mając odpowiednią ilość czasu naprawdę można to zorganizować. Jeżeli razem z partnerem nie macie takich marzeń, warto zaglądnąć do Internetu. Jest wiele portali, na których można znaleźć całe mnóstwo inspiracji. Można wykorzystać również Pinterest z mnóstwem zdjęć ślubów w różnych stylach. Ja polecam również przeglądanie blogów fotografów, w tym mojego bloga, na którym jest całkiem sporo ciekawych ślubnych inspiracji. Nie trzeba powielać pomysłów w 100 procentach! Można je modyfikować, tak by pasowało do indywidualnych preferencji.

Spójność pomysłu


Najlepiej znaleźć motyw przewodni ślubu i podporządkować mu tak dużo aspektów, jak tylko się da. Załóżmy, że ślub ma być w stylu greenery. Wtedy należy pomyśleć o tym, aby w tym dniu było jak najwięcej pięknej soczystej zieleni wokół. Wesele w ogrodzie? Albo chociaż lokal z ogrodem? Dodatki z elementami zieleni: zaproszenia, bileciki, serwetki, naturalne liście paproci na stołach, zielony bukiet przełamany np. białymi kwiatami, wianek na głowie, podziękowania dla gości z zielonymi motywami. Jeżeli ślub ma być w stylu glamour powinno dominować złoto lub srebro łączone z bielą lub jeszcze innym, wyrazistym kolorem, np. fioletem. Frak lub smoking zamiast garnituru, eleganckie spinki do mankietu u Pana Młodego, Koronki, rękawiczki, biżuteria z kryształkami. Sala weselna ozdobiona wyłącznie świeżymi kwiatami, często z dodatkiem pereł lub kryształów, bogato zdobione talerze, sztućce, a przede wszystkim pałacowe wnętrze. Wesele z klasą może też odbyć się w stodole! Wesele w stylu vintage czy w klimacie rustykalnym są niezwykle popularne!

przysiółek kresy fotografia ślubna

Wesele z klasą tworzą ludzie


Goście weselni przychodzą na ślub i wesele dla Państwa Młodych. Chcąc widzieć ich prawdziwa radość, chcąc dzielić ich szczęście. Niektórzy na nowo, po kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu latach przypominają sobie, jacy sami byli szczęśliwi w dniu swojego ślubu i mocno to przeżywają. Dlatego tak ważne jest, aby w tym dniu Państwo Młodzi byli radośni i nie myśleli o kłopotach. Dobra organizacja wesela właśnie temu służy – aby w tym najważniejszym dniu nie trzeba było myśleć o sprawach, które wcześniej nie zostały domknięte i niedopracowane.

Dobra zabawa, zabawianie gości, zorganizowanie czasu chociaż na krótką pogawędkę z nimi, niestronienie od zabaw na parkiecie, wznoszenie toastów, a przede wszystkim szerokie i szczere uśmiechy na twarzy to najważniejszy klucz do organizacji wesela z klasą!