Portfolio - zdjęcia ślubne


fotografia ślubna Łódź

Fotografia ślubna to utrwalanie tego, co prawdziwe, autentyczne i szczere. Emocji, którymi nieraz zaskoczeni są sami fotografowani. Chwil, które tak długo wyczekiwane mijają w mgnieniu oka. Moim zdaniem jest zatrzymanie ich, by towarzyszyły Młodej Parze w dalszej, wspólnej drodze i przypominały o szczęściu, jakim jest miłość.

Pracując z parami, zawsze staram się poznać ludzi, których będę fotografował. Dostrzec w nich to, co sprawia, że ich historia i uczucie są niepowtarzalne, a następnie uchwycić tę wyjątkowość na zdjęciach. Dzięki temu każda sesja ślubna to indywidualna historia dwójki zakochanych ludzi opowiedziana przeze mnie.

Zapraszam Cię do mojego portfolio. Chciałbym opowiedzieć Ci kilka wspaniałych miłosnych historii, które zaprowadziły tych pięknych ludzi przed ołtarz. To coś więcej, niż tylko fotografie – za nimi stoją realni ludzie, którzy obdarzyli mnie zaufaniem i prawdziwe emocje, które mogłem z nimi dzielić!

Zdjęcia ślubne


Zdjęcia ślubne chce mieć wiele par. Ja oczywiście bardzo się z tego cieszę, ale też doskonale rozumiem chęć uwiecznienia chwili ceremonii zaślubin, albo całego dnia, bez wątpienia jednego z najbardziej magicznych dni w życiu. Nasza pamięć bywa zawodna, a nawet ważne chwile ulegają zatarciu. Dzięki zdjęciom możemy przypomnieć sobie ten dzień – pogodę, nastrój i emocje, naszych bliskich. Oglądając zdjęcia ślubne po latach często okazuje się, że wielu osób, które towarzyszyły nam w tym wydarzeniu, już z nami nie ma. Obserwujemy też, jak zmienia się nasza rodzina i my sami. Ale przede wszystkim jest to bardzo intymna pamiątka, pamiątka, która jest kalką emocji przepełnionych miłością, wspomnieniem sakramentu i przyrzeczenia. Moi klienci mogą wybierać sposób różnych opcji zdjęć ślubnych. Mogę wykonać zdjęcia z samej uroczystości ślubu, chociaż wolę robić reportaże ślubne, które przedstawiają cały dzień Państwa Młodych. Jestem jednak elastyczny i chętnie wykonam takie zdjęcia ślubne, o jakich marzą moi klienci!

Reportaż ślubny


Reportaż ślubny to zdaniem wielu par, z którymi współpracowałem, jedna z najlepszych pamiątek z dnia ślubu. Reportaż ślubny jest uchwyceniem wszystkich najważniejszych chwil w tym ważnym dniu: przygotowań do ślubu, ceremonii w kościele lub w urzędzie stanu cywilnego, a także wesela. Moje reportaże staram się wzbogacać o zdjęcia portretowe, które stanowią naprawdę fajną pamiątkę. Nieczęsto bowiem zdarza się, że ktoś wykonuje nam portrety, a w tym przypadku dostajemy je w pakiecie! Staram się, aby reportaż ślubny oddawał autentyczne uczucia, które oczywiście są bardzo różne. U niektórych będzie przeważał stres, u innych niecierpliwość, a jeszcze u innych niepochamowana radość, chociaż szczerze mówić, często uczucia te mieszają się, co naprawdę doskonale widać na fotografiach ślubnych. Wykonując reportaż ślubny koncentruję się nie tylko na Państwu młodych, ale również na najbliższej rodzinie, na druhnach i drużbach, na detalach. Dzięki temu zdjęcia stanowią spójną całość i są prawdziwą opowieścią, a nie tylko wyrywkiem z dnia ślubu. Zapraszam wszystkich zainteresowanych reportażem ślubnym!

sesja ślubna łeba wydmy

Przygotowania ślubne


Nie każdy fotograf ślubny decyduje się na wykonywanie zdjęć w domach Państwa Młodych przed ceremonią. Dlaczego? Bo sfotografowanie przygotowań wcale nie jest łatwe. Po pierwsze, przygotowania ślubne to dla wielu bardzo intymna część tego dnia, z drugiej, Państwo Młodzi nierzadko są w tedy pod wpływem dość silnego stresu. Nie jeden raz słyszałem, że ktoś prawie w ogóle nie pamięta jak przygotowywał się do swojego ślubu, bo tak był przejęty tym wielkim wydarzeniem, które jeszcze było przed nim. Wykonanie zdjęć bywa zatem niejednokrotnie bardzo trudne i wymaga od fotografa nie tylko cierpliwości i dobrej ręki do uchwycenia najważniejszych chwil, ale również dobrego humoru i umiejętności nawiązywania relacji z innymi – nie tylko z Panną Młodą i Panem Młodym, ale również z innymi domownikami. Robiąc zdjęcia przygotowań do ślubu, staram się uchwycić jak najwięcej – nie tylko uczuć i emocji, ale również przedmiotów i detali. Wszystko po to, aby jak najlepiej oddać charakter chwili, aby jak najrzetelniej przedstawić momenty, które mogą wydawać się mało znaczące, ale przy oglądaniu ich po latach mogą sprawić, że zakręci się łza w oku ze wzruszenia lub pojawi się szczery uśmiech u oglądającego!

Zdjęcia ślubne z kościoła


W dniu ślubu najważniejsza jest oczywiście ceremonia zaślubin. Nie ważne, czy odbywa się ona w kościele, czy w Urzędzie Stanu Cywilnego, to właśnie z jej powodu organizowany jest ten wielki dzień. Wiele Par Młodych nie wyobraża sobie, aby wydarzenie to nie było uwiecznione na zdjęciach. Zdjęcia ślubne z kościoła lub z USC są niezwykłą pamiątką – nie tylko dla nowożeńców, ale również dla ich najbliższych, a w przyszłości dla ich dzieci i wnuków. Staram się, aby wykonane przeze mnie zdjęcia podczas ceremonii ślubnej, oddawały jak najwięcej emocji!

Zdjęcia ślubne z wesela


Wesele to impreza wyjątkowa. Po pierwsze, zazwyczaj Państwo Młodzi bardzo długo planują, jak będzie ona wyglądała. Szukają najlepszej orkiestry lub DJ-a, planują menu, szukają odpowiedniego miejsca – wszystko po to, aby ten wieczór i noc były niezapomniane! Po drugie, jest to impreza, na której zbiera się cala rodzina – zarówno Pani Młodej, jak i Pana Młodego. Mogą się spotkać, poznać, porozmawiać. Wesele jest okazją umożliwiającą spotkania się ludzi, którzy często nie widzieli się od lat. Po trzecie w końcu, wesele uwieńcza ceremonie zaślubin. Atmosfera staje się nieco luźniejsza, a trunki, dobra muzyka i jedzenie sprawiają, że zazwyczaj wszyscy bardzo dobrze się bawią. Zdjęcia ślubne z wesela są czymś, co naprawdę warto mieć! Oglądając takie fotografie po pewnym czasie, można cieszyć się z powrotu do najmilszych chwil w życiu!

Sesja ślubna w plenerze - zdjęcia ślubne


Wiele par decyduje się na sesję ślubną w plenerze i jest to zupełnie zrozumiałe. Chcą mieć wyjątkową pamiątkę. I sesja ślubna w plenerze jest naprawdę taką pamiątką. W dniu ślubu często towarzyszy nam stres, nie umiemy się do końca rozluźnić. Na weselu, pomimo, że jest to nasz wieczór, musimy zająć się wieloma sprawami, zabawiać gości. Sesja ślubna w plenerze to coś wyjątkowego – emocje opadają, zostaje sama miłość i radość. Na zdjęciach można uchwycić wtedy intymność i spokój. Bardzo lubię takie zdjęcia i wiem, że moi klienci również je bardzo lubią! Do wyboru są najróżniejsze plenery – zarówno te w mieście, jak i te z dala od zgiełku miasta. Jestem otwarty na wszelkie propozycje, a jeśli moi klienci nie mają sprecyzowanego planu, służę pomocą w wyborze miejsca!

Zapytaj o ofertę