Fotograf ślubny Marcin Drechna


Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu wielu ludzi. Bierzemy w nim udział i decydujemy się na niego jako osoby świadome, a cała uroczystość ma być uczczeniem tego, co najpiękniejsze, czyli miłości. Nic dziwnego więc, że chcemy zachować wspomnienia o tym dniu na długo. Zdjęcia są świetnym sposobem na zapisanie tych chwil nie tylko w pamięci. Naturalność, autentyczność i emocje, które przeżywamy w tym dniu są najważniejsze. Młoda Para poświęca przecież wiele miesięcy ze swojego czasu i jeszcze więcej nerwów. Nie można więc oczekiwać, że zadowoli się pozowanymi i sztucznymi ujęciami. I tutaj właśnie pojawia się rola dla dobrego fotografa ślubnego. Jest to osoba, która pokieruje gości i głównych zainteresowanych tak, aby wszystko wyszło dobrze, a jednocześnie uchwyci tą intymność spojrzeń, łzy radości i uśmiechy w sposób wyjątkowy. Jeśli twoje wesele odbędzie się w Łodzi to tym lepiej, jednak również realizuję zlecenia na terenie całego kraju. Zobacz zdjęcia w moim portfolio i sprawdź, czy ten styl Ci odpowiada. Reportaż ze ślubu to historia, a Para Młoda to jej bohaterowie. To oni ją tworzą i opowiadają. Fotograf to tylko skryba, który uwiecznia to, co młodzi wymyślą, ich wizję, emocje i pragnienia. Jeśli chcesz, abym to właśnie ja uwiecznił Twoją, napisz i sprawdź, czy nadajecie na tych samych falach.

Jak wybrać fotografa ślubnego w Łodzi?


Sam wybór odpowiedniej osoby, która będzie towarzyszyć Parze Młodej przez cały, najważniejszy dzień ich życia nie jest łatwym zadaniem. Fotograf musi być takim tajnym agentem. Nie powinien rzucać się w oczy, bo to para młoda ma być w centrum uwagi, a jednocześnie musi spełniać swoją rolę i rejestrować najważniejsze momenty. Czemu właśnie fotograf, a nie kamerzysta? Wszyscy wiemy, jak to jest z nagraniami, nawet na przykładzie filmów ze studniówki. Obejrzy się je raz czy dwa, a potem zajmują miejsce w szafce. Ze zdjęciami to całkiem inna historia. Ogląda się je często, a dodatkowo, mimo, że nie jest to takie oczywiste, to przenoszą więcej wspomnień i emocji niż filmy. Sesja ślubna, która jest odpowiednio zrobiona zostanie z nami na długo i sprawi przyjemność nie tylko podczas oglądania jej efektów, ale także w trakcie samego jej trwania. Szukając w rankingach, często można nie znaleźć tego, czego się szuka. Takie zestawienia często są sponsorowane, a nie wszyscy fotografowie chcą zajmować miejsca na takich listach. Mimo, że trzeba poświęcić na to więcej czasu, to warto dać sobie chwilę i samodzielnie wyszukać osobę, z którą chciałoby się podjąć współpracę.

 

Więc, na co zwrócić uwagę wybierając fotografa?
Przede wszystkim na styl jego zdjęć. Każdy ma inne podejście, a zdjęcia mają się przede wszystkim podobać. Warto przejrzeć portfolio kandydata i zobaczyć, czy utożsamiamy się z jego wizją. Następnym ważnym czynnikiem będą opinie. Nie tyle co do samego wykonania, bo to zobaczymy już w poprzednim kroku, ale co do podejścia. Kontakt i zrozumienie oczekiwań będzie tutaj niezwykle istotne. I nie chodzi tutaj jedynie o sam czas trwania wesela, a także o dogadywanie szczegółów dotyczących formy i przygotowania zdjęć do oddania. Ostatnią kwestią są terminy. Mając zaplanowane wszystko pod konkretny dzień nie możemy pozwolić sobie na wybranie osoby, która nie jest w danym czasie dostępna. Podsumowując, trzeba kierować się intuicją, doświadczeniami poprzednich klientów i warunkami jakie panują. Ufając profesjonalistom możemy odjąć sobie z głowy chociaż część zmartwień. Aby sprawdzić, czy został dokonany dobry wybór, można zdecydować się na sesję narzeczeńską w czasie której zobaczymy, czy dogadujemy się z wybranym fotografem i czy jego sposób pracy nam odpowiada. Nie ukrywając wesele i ślub są czymś, co zabiera dużo czasu, funduszy i nerwów, jednak w większości przypadków zdarza się raz w życiu, dlatego też warto zadbać, żeby wszystko było jak najbardziej zbliżone do wymarzonej wizji tego dnia.

Oferta fotografii ślubnej w Łodzi


Oferty fotografów różnią się bardzo mocno w zależności od sposobu podejścia do tematu. Ilu fotografów tyle opcji. W Łodzi jest wiele osób które się tym zajmują. Oferta taka uzależniona jest także od oczekiwań pary i najczęściej nie ma problemu z dopasowaniem jej do indywidualnych wymagań. Niektórzy wolą, aby fotograf towarzyszył im cały dzień, inni chcą zdjęcia jedynie z ceremonii i kilku godzin przyjęcia. Warto zapoznać się z wieloma wersjami, aby zdecydować co jest najważniejsze. Wielu fotografów także tworzy oferty konkretnie dla pary, która się do nich zgłosi. Dzięki temu Młodzi mają większą swobodę i czują się dużo pewniej, bo mają wpływ na wszystko, co się stanie z ich zdjęciami. Warto pamiętać, że najczęściej taki dzień zdarza się raz w życiu, dlatego nie opłaca się na siłę ciąć kosztów, o ile nie jest to konieczne. Chwile, do których będzie się często wracać są czymś, co zasługuje na odpowiednie podejście i zaangażowanie. Im więcej wymaga się od fotografa, tym więcej trzeba zapłacić, ale jeśli odpowiada nam jego styl i podejście, dobrze się z nim dogadujemy i czujemy się swobodnie w jego towarzystwie, to warto nawiązać współpracę i nie stracić okazji. Czasami warto poszukać osób nie tylko z najbliższej okolicy, a zdjęcia powinny wyjść cudowne. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że to jest dzień miłości, a reszta powinna być dopasowana właśnie do tego. Dlatego warto poświęcić chwilę i znaleźć taką ofertę, która spełni wszystkie oczekiwania.

Ceny fotografii ślubnej w Łodzi


Nie ma czegoś takiego jak jedna cena z jaką należy liczyć się szukając fotografa na ślub w Łodzi. Oczywiście można określić podstawowe widełki, jednak będą one bardzo orientacyjne. Wszystko zależy od wymagań Młodej Pary i samego fotografa. Ceny są bardzo różne przede wszystkim ze względu na doświadczenie danej osoby, materiały z jakich korzysta i pakiet, który wybiorą klienci. Niektórzy chcą jedynie sesji w plenerze, inni zapragną, aby fotograf towarzyszył im przez cały dzień. Niektórzy mogą nie chcieć poświęcić czasu w trakcie samego dnia, w którym odbywa się ślub na plener, a innym nie będzie to przeszkadzać. Najniższa cena, jaką można znaleźć waha się w granicach 1000 złotych, jednak są to najczęściej jedynie podstawowe oferty. Taki dzień najczęściej zdarza się tylko raz w życiu, więc warto zainwestować w bardziej rozbudowany pakiet. Dodatkowo wynajmując fotografa na ślub trzeba wziąć pod uwagę, że jego praca nie ogranicza się jedynie do wykonania zdjęć w trakcie uroczystości. Jego zadaniem jest także obróbka zdjęć oraz przygotowanie ich do odbioru. Niekoniecznie dobrym pomysłem więc będzie decydowanie się na najtańszą opcję, bo można spodziewać się wtedy różnych efektów, nie zawsze tych zadowalających. Wybierając osobę, której się ufa, zdjęcia które otrzymają młodzi będą zachwycać, zostaną stworzone z pasją i zapewniona będzie najwyższa jakość. Zawsze można dostosować opcje, które są zawarte w danym pakiecie i znaleźć złoty środek między jakością i budżetem, który został na ten dzień przeznaczony.

Idealne miejsce na sesję ślubną w Łodzi


Sesja ślubna jest momentem, kiedy Para Młoda może stworzyć historię inną od tej opowiedzianej w dniu ślubu. W zależności od upodobań i możliwości robi się ją w trakcie wesela lub w całkowicie innym terminie. Wszystko zależy od tego, czego młodzi chcą i jak będzie dla nich najwygodniej. Jeśli para decyduje się na taką sesję w trakcie wesela musi liczyć się ona z ograniczeniami związanymi z czasem. Jeśli organizuje się ją w innym terminie możliwości są większe. Oto kilka moich ulubionych miejsc na tego typu sesję w Łodzi.

zdjęcia ślubne łódź
off piotrkowska łódź sesja plenerowa

Off Piotrkowska

Klimatyczne, alternatywne i piękne miejsce, które nigdy nie traci życia i nie zasypia. Zawsze coś się tam dzieje, oczywiście w normalnych okolicznościach i jest tam wiele urokliwych zakamarków. Artystyczna dusza tego miejsca daje duże pole do popisu. Secesyjne kamienice są idealnym tłem dla zdjęć w stylu industrialnym. Ceglane ściany, surowe fabryki i najmodniejsze kawiarnie w mieście będą idealnym miejscem na wypad z fotografem. Trzeba jednak liczyć się z tłumami, nie tylko przechodniów lecz też ze spotkaniem innych nowożeńców. Jeśli wiecie, że nie będzie wam to odpowiadać, to lepiej zastanowić się nad innymi miejscami z listy.

Dworzec Łódź Fabryczna

Nowoczesność i miejski klimat. Może nieoczywiste miejsce, jednak efekty, które może wydobyć doświadczony fotograf – powalające. Wiele możliwości i niezwykły klimat. Czego więcej chcieć? Ukochanej osoby obok i zdjęć, które będą przypominać tę chwilę przez wiele lat.

zdjęcia ślubne dworzec łódź fabryczna
sesja plenerowa manufaktura łódź

Rynek Manufaktury

Miejsce tętniące życiem i pełne ludzi. Idealne ujęcia trzeba często uchwycić w jednej chwili, kiedy osoby postronne wyjdą z kadru. Jednak warto. Czerwona cegła jest idealnym tłem dla miłości dwójki ludzi, a o to chodzi w fotografii ślubnej. O miłość. To uczucie jest tym, co każdy profesjonalistach chce jak najlepiej oddać w każdym kadrze. Warto postarać się i znaleźć takie miejsce, które pozwoli Młodej Parze wydobyć z siebie jak najwięcej emocji.

Pasaż róży

Jeśli zależy Ci na urokliwym miejscu, które jest unikatowe, to na pewno warto zastanowić się nad pasażem róży. Wygląda pięknie o każdej porze roku, jednak w pełnej krasie można podziwiać go przede wszystkim po zmroku. Światło latarni gra tu wielką rolę. W złotej godzinie pasaż ten mieni się właśnie na ten kolor, dzięki mozaice pokrywającej ściany. Nie zawsze będzie możliwość być samemu w tym miejscu, jednak warto spróbować stworzyć coś swojego w lokacji, gdzie wiele osób bazuje na schematach. Autentyczność i dobra energia mile widziana.

Palmiarnia

Minimalizm i natura w jednym. Tak właśnie najlepiej określić łódzką palmiarnię. Światło, rośliny i szkło pozwolą na wiele ujęć, które na pewno będą się świetnie prezentować. Tropikalny klimat i jedno z najnowocześniejszych tego typu miejsc w kraju, o ile nie w Europie. Łatwo tutaj zapomnieć o całym świecie, a przecież to są właśnie idealne warunki do stworzenia czegoś wyjątkowego. Może to właśnie miejsce, w którym się najlepiej odnajdziecie?

Ogród Botaniczny

Wiele zakamarków i równie wiele możliwości. Staw, aleja z drzewami, wzniesienie. Do wyboru do koloru. Nawet będąc tutaj setki razy zawsze można stworzyć coś nowego. Wszystko zależy od ludzi, z którymi się współpracuje. Każda para jest wyjątkowa i na pewno można oddać to na zdjęciach. Miejsce to pozwoli wydobyć potencjał każdego, kto tylko jest chętny do współpracy.

Parki i lasy w Łodzi

Najstarsze dęby w Łodzi i wcześniej wspomniana palmiarnia. Właśnie tym jest Park Źródliska. Idealne miejsce na klasyczną i elegancką sesję. Oczko wodne, wierzba i miłość pozwolą stworzyć fantastyczne zdjęcia. Las Łagiewnicki także kusi. Barokowe kapliczki i oczka wodne. Piękna natura i spokój. Brzmi jak przepis na udany ślubny plener, czyż nie?

sesja zdjęciowa park źródliska łódź
zdjęcia ślubne szkoła muzyczna w łodzi

Sesja narzeczeńska w Łodzi


Czym w ogóle jest sesja narzeczeńska i dla kogo ona jest?
Sesja przedślubna jest dla wszystkich par, które planują związać się węzłem małżeńskim. Można traktować ją różnie. Dla niektórych będzie to sposób na uwiecznienie miłości i zaprezentowanie światu swojego związku. Inni mogą wykorzystać ten moment na oswojenie się z aparatem profesjonalnego fotografa przed ślubem. Można też uznać, że będzie to po prostu miłe spędzenie czasu skutkujące wyjątkowymi ujęciami. Wszystko zależy od tego, czego dana para oczekuje. Jednak warto zdecydować się na nią jeszcze z innego powodu. Aby zapoznać się z fotografem i jego stylem pracy przed tym ważnym dniem, jakim jest dzień ślubu. Mimo najlepszych opinii, mimo przepięknego portfolio, które wpisuje się w gusta pary i najszczerszych chęci nie zawsze można się z każdym dogadać. Czasami po prostu ludzie nie czują nici porozumienia. Jest to ważne przede wszystkim dlatego, że to fotograf jest osobą, która będzie przy Młodej Parze podczas przygotowań, to on uwieczni chwile składania przysięgi podczas samej ceremonii i to on pozostanie wraz z gośćmi do późnych godzin. To z nim młode małżeństwo wyrwie się na zrobienie zdjęć w plenerze i to on musi być wszędzie, gdzie coś się dzieje.

Kiedy wykonywać sesję narzeczeńską w Łodzi?
Nie ma na to pytanie jednej dobrej odpowiedzi. Wtedy, kiedy warunki na to pozwalają. Wszystko zależy od wymagań, chęci i oczekiwań pary. Warto znaleźć czas i wykonać ją jeszcze przed ślubem, jednak nie rzadko zdarza się, że taki zdjęcia wykonywane są już po ceremonii. Nie ma jednej pory roku, jednej pory dnia, ani ustalonego z góry miejsca. Sesja, jest czymś, co ma sprawić przyjemność ludziom, którzy są na danych zdjęciach uwiecznieni. Pogoda, napięty grafik lub brak chęci mogą opóźnić lub często nawet doprowadzić do zrezygnowania z tego typu sesji, jednak daje ona chwilę na zapoznanie się z osobą, która będzie wykonywać zdjęcia, na oswojenie się z obiektywem i na chwilę zabawy. Dla wielu osób ślub będzie pierwszym momentem, kiedy poświęcone im będzie tak wiele uwagi, a taki romantyczny czas może okazać się dobrym ćwiczeniem. Emocje i uczucie uwiecznione na fotografiach sprawi, że będzie można wracać do tego momentu przez długie lata. Każdy może dostać piękne zdjęcia, jednak trzeba zaufać i współpracować z profesjonalistą, który się na tym zna. Dodatkowo sprawdzenie chociaż jednej z dostępnych lokalizacji w Łodzi pozwoli później łatwiej podjąć decyzję o miejscu na docelową sesję ślubną.

Polecane miejsca na organizację wesela w Łodzi i okolicach


czarny staw nowy adamów wesele
biały pałac niesięcin
zamek uniejów

Miejsce, w którym będzie odbywać się wesele jest w stanie przesądzić o klimacie, w którym będzie osadzona dana uroczystość. Chcąc odnaleźć najlepsze miejsce warto pozwolić sobie na poszukiwania nie tylko w samej Łodzi, ale też w okolicach. Goście na pewno docenią to, jak dobrze dobrana została lokalizacja do reszty elementów tego wydarzenia. A oto kilka propozycji, które warto wziąć pod uwagę.

Hotel Hilton

Jeśli luksus i stylowe wnętrze jest tym, o czym marzysz warto pochylić głowę nad tą propozycją. Do wyboru jest wiele opcji, dzięki którym można stworzyć taki dzień, jakiego się pragnie. Wesele jest przecież tak ważnym wydarzeniem nie tylko dla Młodej Pary, ale także dla ich rodzin. Warto zastanowić się więc nad tak klasyczną i bezpieczną opcją, jaką jest Hotel Hilton. Dodatkowo, jeżeli mnie słuch nie myli to właśnie tutaj odbywają się gale Fame MMA. Może są tutaj jacyś miłośnicy?

Hotel Andels

Oficjalnie jest to Vienna House Andel’s Lodz. Industrialny klimat w sercu łódzkiej manufaktury. Miejsce to pozwala na wiel opcji aranżacji wesela. Dach i girlandy, klasyczna i oficjalna sala bankietowa lub mniejsze, bardziej prywatne sale. Jeśli chodzi o opinię fotografa, jest to lokacja bardzo fotogeniczna. Dodatkowo zaraz obok można urządzić ślub cywilny w Pałacu Poznańskiego. Miejsce piękne, obsługa na wysokim poziomie. Pozostaje pytanie, czy czujecie więź z tym miejscem. Jeśli odpowiedź brzmi tak, to nie ma się nad czym zastanawiać i jest to propozycja dla was.

Tektura Boho

Mieści się ona w budynku, który ponad 100 lat temu był fabryką bawełny. Łączą się tutaj postindustrialny klimat miasta z historią, która ciągle żyje w tego typu miejscach. Jeśli sam ślub w marzeniach odbywał się na świeżym powietrzu, to wykorzystanie parku przed budynkiem będzie świetnym pomysłem. Pyszne jedzenie i wszystko dostosowane indywidualnie do Młodej Pary. Prostota i klimat są drogą do perfekcji.

czarny staw aleksandrów łódzki  wesele
czarny staw nowy adamów wesele

Browar Księży Młyn

Ceremonia na dziedzińcu Browaru? Oczywiście, że odpowiedź brzmi TAK, o ile w grę wchodzi ślub cywilny, chociaż jeśli się postarać, to uroczystość kościelną też można zorganizować na zewnątrz. Jest to idealne miejsce na imprezę w stylu industrialny, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Tak jak wcześniej można pochwalić obsługę oraz szefa kuchni. Na pewno jest to ciekawa opcja dla tych, którzy lubią nieoczywiste rozwiązania. Niezapomniana atmosfera gwarantowana.

Gęsi Puch

Swojski klimat i cudowna obsługa to to, co na pewno tutaj odnajdziesz. Styl boho, trochę Hampton. Miejsce bardzo klimatyczne i wyróżniające się na tle innych sal. Po cichu mogę zdradzić, że organizacja jest tutaj na najwyższym poziomie. Kameralna i rodzinna atmosfera może nie jest typową zachcianką ślubną, jednak jeżeli właśnie taki jest cel, to warto zastanowić się właśnie nad tym miejscem. Wystrój jest bajkowy, jednak nie chodzi tutaj o pompatyczną bajkę z dużą ilością szkła i kryształów, ale o taką, która porusza i wzbudza emocje.

Restauracja Affogato

Centrum Łodzi, zabytkowa kamienica i jedna z najlepszych kuchni w mieście. Do wyboru trzy sale, każda z nich zachwyca. Wielokrotnie nagradzany szef kuchni, który pozwoli gościom odbyć niezapomnianą wyprawę do kulinarnego raju. Jest to idealna opcja na wykwintne wesele. A jeśli równie ważna jest lokalizacja, to jest to coś, co trzeba koniecznie sprawdzić.

Czarny Staw Adamów

Klasyczna elegancja, boho, glamour czy styl rustykalny? Którą z tych opcji najchętniej określiłbyś swoje wymarzone wesele? W hotelu Czarny Staw znajdziesz wszystkie te możliwości. W zależności od tego, na czym Ci najbardziej zależy, to znajdziesz coś dla siebie. W Sali Pałacowej możesz zorganizować małe, acz eleganckie przyjęcie. Kiedy chcesz pomieścić 100 osób, a masz ochotę na styl boho idealną opcją będzie Sala Różana. Styl glamour na 150 osób osiągniesz zajmując Salę pod Aniołami. Dla wielbicieli rustykalnego wystroju też się coś znajdzie. Tutaj odpowiedzią będzie Kurnik. Która opcja będzie twoim wyborem?

przysiółek kresy
czarny staw nowy adamów wesele

Fabryka Wełny Hotel&SPA

Jeśli zależy Ci na wysokim poziomie, ale nie lubisz przepychu i zbędnych ozdobników, to miejsce dla ciebie. Delikatność, kameralność i intymność są tym, co to miejsce może oznaczać dla Młodej Pary. Klasa jest słowem, które najczęściej powtarza się w opiniach klientów tego miejsca. Sprawdź, czy może to będzie twoje wymarzone miejsce.

Hotel Podklasztorze

Niepowtarzalne miejsce, które łączy przeszłość z teraźniejszością. Sześć sal bankietowych w których można odnaleźć swoje pragnienia i ideał, którego szukamy. Wielkim plusem będzie połączenie ślubu i wesela w jednym miejscu. Jeśli to to, czego szukasz, nie zastanawiaj się i sprawdź, co mogą Ci zaoferować.

Restauracja Jan w Bełchatowie

Nowoczesność i wysoka jakość. Restauracja ta to ekskluzywne miejsce zapewniające świetne dania i wysokiej jakości obsługę. Aranżacja sal dostosowana jest do wymagań danej pary, a wszystkim zajmują się właściciele. Dzięki temu można zająć się innymi rzeczami, nie martwiąc się o tą część przygotowań. Jest to na pewno nieoceniona pomoc.

Przysiółek Kresy w Parznie

Rustykalne wesele można urządzić na wiele sposobów, jednak to miejsce na pewno ułatwi Młodej Parze zadanie. Jest to miejsce otoczone 6 hektarami terenów zielonych, w tym lasów. Piękne miejsce idealne do świętowania dnia pełnego miłości. Jeśli to twój klimat, to musisz sprawdzić to miejsce.