Wesele w stylu slow wedding


Slow wedding staje się coraz bardziej znany. Wiele par chętnie decyduje się na ślub w takim stylu. Wesele w stylu slow może dać naprawdę wiele radości nowożeńcom, a przede wszystkim sprawić, że ich wyjątkowy dzień, naprawdę będzie wyjątkowy. Na czym polega idea slow wedding? Zapraszam do lektury!

przysiółek kresy zdjęcia ślubne

Tradycja? – tak, ale slow…


Każda Młoda Para chce, aby jej ślub był wyjątkowy. Przygotowania do niego trwają kilka, kilkanaście, czasem nawet kilkadziesiąt miesięcy! Jest to czas, aby wszystko skrupulatnie przemyśleć i zorganizować. Często jednak zdarza się, że pomimo długiego czasu przygotowań, nowożeńcy czują, że nie wszystko było dokładnie tak, jakby tego chcieli. Dlaczego? Najczęściej powodem jest „przeładowanie” harmonogramu ślubnego. Bardzo mocno zakorzeniona tradycja, zwyczaje rodzinne, regionalne, przyzwyczajenia, a czasem również naciski ze strony rodziny nowożeńców powodują, że zgadzają się oni na wszystkie weselne zwyczaje. Cały dzień ślubu jest z góry zaplanowany, a wielu narzeczonych tylko wykreśla kolejne zadania z listy. Przygotowania do ślubu, spotkanie, błogosławieństwo, tradycyjne zadania i zabawy, kościół, życzenia, toasty, obiad, pierwszy taniec, życzenia dla rodziców, zabawy o północy, pożegnanie gości, a w między czasie „atrakcje” np. regionalne. I oczywiście, wielu osobom może się to podobać i mogą być na 100% pewne, że właśnie takiego ślubu i wesela chcą i potrzebują. Ale nie wszyscy.

Niektórzy narzeczeni mówią: STOP! Tradycja jest ważna, ale to nasz dzień i będzie wyglądał tak, jak my sobie to zaplanowaliśmy: być może bez tradycyjnych zabaw, być może z nieco zmienioną kolejnością wydarzeń, być może nie tak, jak chce ciocia, czy jak się tego spodziewa większość gości, z większym spokojem, luzem, a przede wszystkim z poszanowaniem własnych pragnień i marzeń – to właśnie slow wedding.

Slow wedding może dotyczyć każdego aspektu przygotowań


Slow wedding można by określić jako synonim wymarzonego dnia ślubu. Dlatego, dla każdej pary slow wedding będzie oznaczał coś innego. Niektórzy nowożeńcy zrezygnują z tradycyjnych strojów ślubnych, inni na miejsce ceremonii wybiorą miejsce nieoczywiste, a nie kościół, a jeszcze inni zupełnie zrezygnują z tradycyjnych zaślubin. Zamiast typowej orkiestry lub DJ’a niektórzy wybiorą showmana, który przebierze się za Elvisa Presley ‘a i będzie przez cały wieczór śpiewał tylko jego przeboje. Na slow wedding liczą się przede wszystkim marzenia Młodej Pary, a nie oczekiwania rodziny i przybyłych gości.

Slow wedding to danie sobie samemu przyzwolenia na zwolnienie tempa, zapewnienie sobie swobody i przestrzeni w tym dniu. Jeżeli skupicie się wyłącznie na przybyłych gościach i ich zadowoleniu, niewiele zostanie z Waszych wspólnych wspomnień z tego dnia…

Slow wedding może oznaczać także znaczne skrócenie liczby gości, zwłaszcza o tych, których prawie nie znamy, ale zdaniem rodziny „wypada” ich zaprosić, lub przeciwnie, znaczne rozszerzenie liczby gości o znajomych, współpracowników, osoby, z którymi od dawna nie mamy kontaktu i zorganizowanie wesela na większej przestrzeni, np. w dużym ogrodzie.

Slow wedding może oznaczać również zupełnie niestandardowe menu weselne. Być może jesteście wegetarianami lub weganami i chcecie, aby wyłącznie takie dania pojawiły się na stole? Może marzy się Wam inna forma podawania dań? A może odbyliście podróż po egzotycznych krajach i chcecie, aby wasi goście mogli spróbować niecodziennej kuchni?

Slow wedding nie ma ograniczeń. Równie dobrze, może to być klasyczne wesele i ślub, ale slow będzie w Was! Nie musicie odbywać pierwszego tańca na oczach wszystkich, możecie zniknąć w ogrodzie i zatańczyć sami. Nie Musicie być na każde zawołanie podczas toastów, i wcale nie musicie kroić tortu! Pozwólcie sobie na prawdziwe slow…

Slow wedding – nie wpadnij w pułapkę


Slow weedding to ślub bez pośpiechu, z nastawieniem na Wasze emocje, przeżycia i potrzeby. Organizacja takiego wesela nie jest jednak prosta. Z jednej strony idei takich ślubów przyświeca duża dowolność i danie przyzwolenia na to, aby wszystko toczyło się swoim rytmem. Jednak, każde wesele musi mieć pewne ramy: catering musi wiedzieć, kiedy wydawać posiłki, DJ, orkiestra lub wodzirej powinni wiedzieć, jakie są wymagania co do zabaw, czy organizacji atrakcji. Pewne kwestie muszą zostać zatem dopracowane. Brak konkretnego schematu nie oznacza, że wszystko zorganizuje się samo, bez Waszego wysiłku. Dlatego tak ważne jest to, aby odpowiedzieć sobie na pytanie: czego oczekujecie po tym dniu? Mając odpowiedź, będziecie wiedzieli jak zorganizować ten dzień – którym tradycjom dać szansę, a którym nie i jaką część wesela nieco odpuścić, aby mogła dziać się sama…