Ślub i wesele w plenerze, to forma rozpoczęcia swojej nowej drogi życia z drugą połową, w inny sposób niż zazwyczaj. Wiele par decyduje się na ślub w plenerze w Łodzi, ponieważ jest to szybsza forma dotarcia ze swoją miłością do nieba. Złożenie sobie przysięgi przed drugą osobą w plenerze, wiąże się z innymi emocjami, ze względu na kontakt z naturą i  przebywanie w gronie najbliższych osób. Para skupiona jest bardziej na sobie, ale warto takie śluby organizować w miejscu przy kościelnych kapliczkach, aby nie tylko efekt finalny całego założenia był ciekawy wizualnie, ale przede wszystkim, aby miejsce było poświęcone. Dzięki temu, Pary opierające się na wierze chrześcijańskiej i katolicy, nie muszą tracić możliwości wyznania sakramentu małżeństwa przed ołtarzem kościelnym,  ponieważ takie kapliczki posiadają otoczenie, w którym można zorganizować ślub w plenerze. Z opcji ślubu w plenerze korzystają również pary, które chcą zawrzeć ślub cywilny, humanistyczny, a nawet konkordatowy.

Wolne soboty 2023


Zarezerwuj
  • 20 maj
  • 10 czerwiec
  • 22 lipiec

Ślub w plenerze Łódź - jaki rodzaj ślubu wybrać?


Wybór ślubu w plenerze, powinien być podparty możliwościami swojej sytuacji życiowej. Kiedy jest to pierwsze zawarcie związku małżeńskiego, bez problemu będzie można zrealizować ślub kościelny, o ile biskup pozytywnie rozpatrzy wniosek na realizację ślubu w plenerze. Pamiętaj jedynie by było to miejsce godne ceremonii. W przypadku ślubu cywilnego, może być zrealizowany na każdym etapie życia, i ewentualnie dopełniony ślubem kościelnym. Obecnie USC w Łodzi bez problemu pozwala na organizację ślubu w plenerze. Niezbędne będzie jedynie uiszczenie opłaty dodatkowej. Jeżeli natomiast wybiera się ślub humanistyczny – ze względu na brak wiary, nie ma znaczenia kto i jak go przeprowadzi gdyż jest to ślub symboliczny.

Ślub kościelny w plenerze - Łódź


Wiele Par sugeruje się miejscem zawarcia związku małżeńskiego lub okolicznościami jego zawarcia. Aby dokonać ślubu kościelnego w plenerze należy uregulować kilka formalności. Niezbędne jest także uiszczenie stosownych opat i cała organizacja miejsc dla gości i otoczenia, które należy przygotować wybierając ślub w plenerze. Główne formalności jakie należy załatwić przed zawarciem związku małżeńskiego kościelnego, to zgłoszenie chęci realizacji ślubu poza kościołem, do biskupa archidiecezji, do której przypisani są nowożeńcy. Takie miejsce zależne jest od miejsca zamieszkania lub parafii, do której uczęszczają na nauki przedmałżeńskie. Należy w archidiecezji złożyć wniosek, w którym zaargumentuje się, dlaczego pragnie się zrealizować ślub w plenerze. Nie każdy wniosek jest przyjęty pozytywnie, ponieważ jak zakłada prawo kanoniczne, tylko pary, które fizycznie nie mogą dotrzeć do kościoła mają możliwość zawarcia związku małżeńskiego poza nim. Mimo wszystko, warto spróbować, a w przypadku ślubu w plenerze we własnej parafii, poprosić proboszcza o możliwość przynajmniej częściowej realizacji ślubu w obrębie kościoła. Urok otoczenia niektórych kościelnych obiektów sakralnych jest wystarczająca, aby wydobyć niepowtarzalne efekty wymarzonego ślubu w plenerze, wokół kościoła. Należy pamiętać także, że oczekiwanie na rozpatrzenie wniosku o ślub kościelny w plenerze, czeka się od kilku do kilkunastu tygodni, więc warto złożyć wniosek dużo wcześniej, niż oficjalna data ślubu, aby nie mieć niemiłych niespodzianek, kiedy okaże się, że ślub w plenerze nie jest możliwy do realizacji.

sesja w dniu ślubu łódź

Ślub cywilny w plenerze Łódź


Ślub cywilny w plenerze w Łodzi i okolicach, jest dużo prostszy w organizacji niż ślub kościelny. Aby zrealizować ślub cywilny w plenerze, należy zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego. Po dostarczeniu aktu urodzenia, składa się również wniosek o możliwość przeniesienia ślubu z urzędu w plener i wnosi opłatę w kwocie 84 zł. Po otrzymaniu zgody uiszcza się opłatę w kwocie ok. 1000,00 zł za zarezerwowanie czasu urzędnika i koszty, które urząd i urzędnik muszą ponieść, na dojazd i realizację ślubu w wybranym przez Młodą Parę miejscu. Taki wniosek można złożyć samodzielnie lub mailowo, przez profil zaufany. Poza aspektami formalnymi, należy zorganizować ślub w plenerze w wybranym miejscu. Do tego, niezbędne jest dowiedzenie się, czy do organizacji ślubu i wesela w wybranym miejscu, nie jest potrzebna umowa dzierżawy z zarządcą gruntu, na którym uroczystość jest przygotowywana. Wszystko zależy od tego, kto jest właścicielem gruntu, i jak długo ma być zajęty teren. Inaczej jest to w przypadku terenu nad wodą, np. na plaży, a inaczej kiedy ślub w plenerze odbywa się w przypałacowych ogrodach i pod wystawnym namiotem ustawionym obok hotelu. Wybierając taką formę, warto połączyć ślub w plenerze z weselem i zorganizować wszystko w jednym miejscu.

hotel magellan wesele

Plenerowy ślub humanistyczny Łódź


Ślub humanistyczny jest zbliżony do ślubu cywilnego. Formalności wyglądają bardzo podobnie, jednak koszty to zwykle 700,00 – 2000,00 zł za przygotowanie ceremonii i realizację zaślubin przez profesjonalną firmę. Ten typ ślubu symboliczną relacją między narzeczonymi, ponieważ nie ma mocy prawnej, chociaż również przeprowadzany w towarzystwie świadków. Tego typu śluby w plenerze trwają od 15 do 60 minut.

Miejsca na ślub w plenerze w Łodzi i okolicach


Ślub w ogrodzie w Łodzi lub w woj. łódzkim lub ślub plenerowy pod wystawnym namiotem połączony z weselem, może być zorganizowany w otoczeniu pensjonatów lub hoteli. Gdzie wybrać idealne miejsce na swoje wymarzone miejsce złożenia przysięgi małżeńskiej? Poniżej kilka ciekawych propozycji.

Gdzie zorganizować ślub w plenerze w łódzkim:


Kolumna Park

To duży kompleks budynków, w których mieści się hotel, restauracja, bar oraz sale konferencyjne i weselne. Ślub w plenerze Łódź może odbyć się np. w altanie na ogrodzie. Goście mogą wypoczywać na hamakach ustawionych nieopodal stawu sąsiadującego z budynkiem. Na tarasie można zorganizować dodatkowo kameralny poczęstunek, a pierwszy taniec na parkiecie pod gołym niebem, np. na ścieżce prowadzącej do altany.

Osada Rybacka Sereczyn

Ślub w plenerze w tym miejscu, to istnie aktywna atrakcja. Poza ślubami w plenerze i weselami, odbywają się tutaj imprezy okolicznościowe. Lot balonem, zapasy na trawie, przejażdżka dorożką, poznanie zwierzaków mieszkających w osadzie, wspólne ognisko, kino w plenerze, park linowy, jazda quadem, jazda konna, gry grupowe zręcznościowe, to tylko nieliczne z atrakcji jakie można na miejscu zorganizować. Ponadto, architektura i taras wyciągnięty nad staw, to szansa na ciekawe panoramiczne krajobrazy, prosto z weselnej sali.

Pałac Piorunów

Pałac w zabytkowym stylu z zabudowaną antresolą i łaźnią. Miejsce posiada niewielką, ale interesująco zaprojektowaną restauracją. Ponadto, goście mogą skorzystać z relaksu w SPA & Wellness.

czarny staw nowy adamów wesele
czarny staw aleksandrów łódzki  wesele

Korona Palace

Gród z czerwonym dywanem, urokliwym nocnym oświetleniem, pergolą, białą altaną, gdzie można zrealizować ślub w plenerze i fontanną w ogrodzie, idealną do pamiątkowych zdjęć ślubnych, z ławeczkami, altaną biesiadną czy grillo – wędzarnią.

Saxonia

Sala weselna w Łodzi z miejscem na ślub w plenerze, proponuje noclegi na 40 osób i salę do 120 osób. Stylowe wnętrza i ogród do dyspozycji gości, to główne atuty lokalizacji.

Czarny Staw

Kompleks hotelowy położony w niedalekiej odległości od dwóch stawów – małego, zlokalizowanego tuż przy budynku głównym, i dużym – znajdującym się na działce sąsiedniej. Tu znajduje się również altana, uczęszczana przez Młode Pary do realizacji zdjęć ślubnych i sesji fotograficznych. Teren charakteryzuje się dużą ilością przestrzeni do realizacji tego typu założeń.

Malutkie Resort

Kompleks resortu, w którym znajduje się budynek restauracji, hotel, pizzeria, altana grillowa, lodziarnia z parkiem dla dzieci, gokarty, park linowy, stajnia, korty tenisowe, paintball, domki góralskie, a wokół terenu – trasy biegowe. Duży ogród łączący ze sobą wszystkie obiekty daje możliwość realizacji ślubu w plenerze, np. przy stawach tuż obok altany, co goście wybierają na swoje wymarzone miejsce złożenia przysięgi ślubnej.

czarny staw nowy adamów wesele
biały pałac niesięcin
zamek uniejów

Arboretum Studzianki

To hotel i restauracja z zielonym otoczeniem wokół. Miejsce cechuje się malowniczym plenerem i nowoczesną aranżacją wnętrz i przestrzeni, dzięki czemu pasuje do ślubów w nowoczesnym stylu. Grill, wspólne ognisko, rodzinny piknik czy wypoczynek na trawie, dają szansę na relaks po stresie związanym ze ślubem i wszystkimi wcześniejszymi przygotowaniami.

Biały Pałac

Wspaniałe miejsce na ślub i wesele w plenerze. Biały budynek z licznymi fontannami na ogrodzie i rzeźbami nawiązującymi do stylu ogrodów angielskich i śródziemnomorskich zarazem, dają szansę na wymarzony ślub w niebiańskiej oprawie. Dominująca biel uzupełniona zielenią otoczenia, pozwala wypocząć w bardzo oryginalnej przestrzeni. Tego miejsca nie da się zapomnieć, a w związku z tym jest to lokalizacja chętnie wybierana przez Młode Pary na ślub marzeń.

Dwór Artusa

Dwór cechujący się idealnym miejscem na ślub w plenerze o pałacowym charakterze. Urokliwa architektura z ogrodem, w którym znajduje się kamienna ściana z ławeczką i stołem, sąsiadują z niewielkim stawem, do którego dojść można po drewnianym moście.

Hotel Jan Sander

Hotel z dużą restauracją i możliwością realizacji przyjęcia nawet na 500 osób.

Miejsca na wesele w plenerze w woj. łódzkim


Organizując wesele w plenerze, warto pamiętać nie tylko o miejscach do siedzenia czy cateringu. Niezbędne będzie również sprawdzenie pogody i przygotowanie się na nią, np. poprzez namioty osłaniające przed słońcem i parasole, które kryją przed deszczem. Przydadzą się także koce na chłodniejszą noc i dodatkowe oświetlenie, które przyda się po zmroku. Idealne będą również kierunki i drogowskazy, gdzie można się kierować do poszczególnych miejsc, wytyczenie przestrzeni, która może być wykorzystywana przez gości. Nawet tak przyziemne rzeczy jak dostęp toalet jest ważny podczas organizacji wesela na świeżym powietrzu. Gdzie warto wybrać się z gośćmi na wypoczynek i zabawę weselną po zawarciu związku małżeńskiego? Czy są to miejsca na duże wesela w plenerze czy to miejsca na kameralne rodzinne spotkanie?

Lista miejsc gdzie można zorganizować wesele w plenerze w łódzkim:


Pałac w Małkowie

Wesele w Makowie to połączenie imprezy w pałacowych wnętrzach lub pod wystawnym namiotem tuż przy nim. Na miejscu znajduje się również ceglana, historyczna altana, w której Młode Pary realizują śluby cywilne. Pałac jest nie tylko ciekawie położony w samym centrum zieleni, ale także posiada taras na podniesieniu ze schodami prowadzącymi do ogrodu. Jest to miejsce chętnie wykorzystywane na sesje ślubne plenerowe.

Rezydencja na Wzgórzu

Miejsce w bajkowym klimacie, do realizacji wesela w renesansowym lub romantycznym stylu. Pałac, ogród i fontanna z niewiastą trzymającą dwa dzbany na froncie rezydencji, to tylko nieliczne z atrakcji jakie oferuje to miejsce. Otoczenie lasów, szerokie trawniki na wesele i zabawa na trawie, mogą zakończyć się obserwacją nieba po zmierzchu i deszczu meteorytów na podsumowanie weselnego wieczoru. To miejsce na wystawne śluby, lub niewielkie kameralne spotkanie w wyznaczonym miejscu ogrodu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Pałac Pstrokonie

Pensjonat w otoczeniu natury pełnej urokliwych zakątków, to miejsce na ślub w klimacie barokowym i glamour, gdzie wnętrza cechują się licznymi zdobieniami, na miejscu można pograć w szachy, a w trakcie wesela przespacerować się po parku i porozmawiać przy jeziorku. To przestrzeń do aktywnego i biernego odpoczynku, z hamakami wśród drzew, przepływem pontonami po rzece, czy wspólnymi ćwiczeniami na otwartej przestrzeni.

hotel podklasztorze wesele

Country Club Malaga

Sala weselna pod wystawnym namiotem z widokiem na niewielki ogród otoczony drewnianymi altanami, to dobre miejsce na średniej wielkości wesele w sielskim i naturalnym klimacie, połączonym z elegancką tradycją.

Hotel Podklasztorze

XII- wieczne Opactwo Cystersów to połączenie teraźniejszości z przeszłością. Bliskość Zalewu Sulejowskiego przyciąga w to miejsce wielu gości, nie tylko weselnych. Miejsce, poza swoją ciekawą architekturą posiada także spa & wellness, oraz sale przeznaczone na różnej wielkości eventy i spotkania.

Młynek Tuszyn

Miejsce na wesele z urokliwą wyspą na środku jeziora, do której przejść można długim, drewnianym mostem, z możliwością wypożyczenia sprzętów wodnych. Ponadto, na miejscu znajdują się altany domków bungalowych ze strefą chilloutu.

Dworek Zielińskich

Dworek oferuje apartamenty, domki parterowe i piętrowe oraz basen, w którym goście weselni mogą się popluskać w trakcie lub po weselu, np. w czasie poprawin.

fotografia ślubna Łódź

Fotograf na ślub i wesele w plenerze w Łodzi


Tak niezwykłe wydarzenie jakim jest ślub i wesele w plenerze wymaga godnej oprawy i udokumentowania. Polecam się jako fotograf ślubny w Łodzi do uwiecznienia Waszej pięknej ceremonii plenerowej.

Może zainteresować Cię również:
sesja narzeczeńska w Łodzi
sesja ślubna w Łódzkim