Sesja narzeczeńska w Łodzi


Czym w ogóle jest sesja narzeczeńska i dla kogo ona jest?
Sesja przedślubna jest dla wszystkich par, które planują związać się węzłem małżeńskim. Można traktować ją różnie. Dla niektórych będzie to sposób na uwiecznienie miłości i zaprezentowanie światu swojego związku. Inni mogą wykorzystać ten moment na oswojenie się z aparatem profesjonalnego fotografa przed ślubem. Można też uznać, że będzie to po prostu miłe spędzenie czasu skutkujące wyjątkowymi ujęciami. Wszystko zależy od tego, czego dana para oczekuje. Jednak warto zdecydować się na nią jeszcze z innego powodu. Aby zapoznać się z fotografem i jego stylem pracy przed tym ważnym dniem, jakim jest dzień ślubu. Mimo najlepszych opinii, mimo przepięknego portfolio, które wpisuje się w gusta pary i najszczerszych chęci nie zawsze można się z każdym dogadać. Czasami po prostu ludzie nie czują nici porozumienia. Jest to ważne przede wszystkim dlatego, że to fotograf ślubny w Łodzi jest osobą, która będzie przy Młodej Parze podczas przygotowań, to on uwieczni chwile składania przysięgi podczas samej ceremonii i to on pozostanie wraz z gośćmi do późnych godzin. To z nim młode małżeństwo wyrwie się na zrobienie zdjęć w plenerze i to on musi być wszędzie, gdzie coś się dzieje.

Kiedy wykonywać sesję narzeczeńską w Łodzi?
Nie ma na to pytanie jednej dobrej odpowiedzi. Wtedy, kiedy warunki na to pozwalają. Wszystko zależy od wymagań, chęci i oczekiwań pary. Warto znaleźć czas i wykonać ją jeszcze przed ślubem, jednak nie rzadko zdarza się, że taki zdjęcia wykonywane są już po ceremonii. Nie ma jednej pory roku, jednej pory dnia, ani ustalonego z góry miejsca. Sesja, jest czymś, co ma sprawić przyjemność ludziom, którzy są na danych zdjęciach uwiecznieni. Pogoda, napięty grafik lub brak chęci mogą opóźnić lub często nawet doprowadzić do zrezygnowania z tego typu sesji, jednak daje ona chwilę na zapoznanie się z osobą, która będzie wykonywać zdjęcia, na oswojenie się z obiektywem i na chwilę zabawy. Dla wielu osób ślub będzie pierwszym momentem, kiedy poświęcone im będzie tak wiele uwagi, a taki romantyczny czas może okazać się dobrym ćwiczeniem. Emocje i uczucie uwiecznione na fotografiach sprawi, że będzie można wracać do tego momentu przez długie lata. Każdy może dostać piękne zdjęcia, jednak trzeba zaufać i współpracować z profesjonalistą, który się na tym zna. Dodatkowo sprawdzenie chociaż jednej z dostępnych lokalizacji w Łodzi pozwoli później łatwiej podjąć decyzję o miejscu na docelową sesję ślubną w Łódzkim.

inspiracja na sesje w łodzi
sesja narzeczeńska o zachodzi słońca
miejska sesja narzeczeńska w łodzi
inspiracje na sesję narzeczeńską na off piotrkowska

Sesja narzeczeńska w Łodzi - jaka pora roku jest najlepsza

Wybór terminu sesji narzeczeńskiej zależy przede wszystkim od pary. Warto ją zorganizować wtedy, kiedy dysponujecie wolnym czasem i co najważniejsze, kiedy macie na to ochotę. Aby otrzymać jak najlepsze efekty z naszej współpracy, powinniście w tym dniu być wypoczęci, zrelaksowani i mieć ochotę na dobrą zabawę przed obiektywem. Nie chciałbym, żeby wyjście na sesję było wymuszone, lecz zainicjowane z Waszej strony, bo to sprawi, że zyskamy wiele wspaniałych kadrów.

Na zrealizowanie Waszej sesji narzeczeńskiej wszystkie pory roku będą dobre, bo każda z nich ma w sobie coś wyjątkowego. Jednak nie da się ukryć, że najpiękniejsze efekty można uzyskać z okresu wiosenno-letniego, począwszy od kwietnia, kiedy przyroda budzi się do życia, na wrześniu kończąc, kiedy powoli zbliżamy się do złotej jesieni. Jest to zdecydowanie najlepszy okres do wykonywania sesji zdjęciowych w plenerze, ponieważ dominuje duża ilość słońca, jest ciepło, wokół zielono i kolorowo od kwitnących kwiatów. Taka ładna pogoda zachęca do przebywania na świeżym powietrzu i sprawia, że tryskamy większą ilością energii, a to później przekłada się na zdjęcia.

Argumentów przemawiających na korzyść organizacji sesji w wiosenno-letnim czasie znajdzie się oczywiście o wiele więcej. Wysokie temperatury na zewnątrz sprawiają, że macie możliwość wyboru wśród szerokiego wachlarzu kreacji. To z pewnością doceni płeć piękna, która chciałaby na zdjęciach nie tylko uchwycić emocje i uczucia, ale także podkreślić swoją urodę. Dozwolone są wszelkiego typu sukienki, spódniczki, szorty i co najważniejsze, nie musicie tego skrywać pod grubą i zarazem krępującą ruchy kurtką. Lekkie ubrania dają Wam pełną swobodę ruchu i naturalność, które są mile widziane podczas naszej współpracy.

Oczywiście to nie znaczy, że Wasza sesja ma się odbyć we wskazanym przeze mnie czasie. Zdaję sobie sprawę, że znajdą się osoby, które preferują okres jesienno-zimowy. Chętnie podejmę się wyzwania, wystarczy nam tylko termos ciepłej herbaty, ciepłe kurtki i możemy działać. Przecież sesje narzeczeńskie w jesiennej bądź zimowej scenerii również mogą wyglądać cudownie, a nawet być unikatowe, bo mimo wszystko więcej osób decyduje się na zdjęcia w ciepłych miesiącach.

Nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko ustalić termin Waszej sesji narzeczeńskiej. Najlepiej wybierzcie dzień na kilka miesięcy przed ślubem, zanim jeszcze rozpoczniecie przygotowania do Waszego wielkiego dnia. Jest to bardzo czasochłonny etap dla młodych par, więc nie chciałbym, żeby Wasz stres oraz zmęczenie spowodowane natłokiem obowiązków odbił się negatywnie na zdjęciach. Poza tym, jeśli zdecydujecie się na zrobienie sesji wcześniej, to będziecie mogli wykorzystać zdjęcia np. podczas projektowania zaproszeń lub podarować je rodzicom.

Sesja narzeczeńska  Łódź – pomysły na miejsca

Łódź jest miastem, w którym można wykonać wiele ciekawych zdjęć zarówno narzeczeńskich sesji jak i ślubnych. Nie brakuje tu miejsc, które zachwycają o każdej porze roku. Poniżej przedstawiam kilka ciekawych pomysłów.

 

Sesja w parku – w Łodzi jest wiele pięknych parków, które mogą stać się tłem do sesji. Sesja narzeczeńska może odbyć się w jednym z kilku dużych parków takich jak Park Piłsudskiego, Poniatowskiego, Mickiewicza, który także nazywany jest Parkiem Julianowskim, Źródliska czy 3 Maja, ale również dobrze na wielu miejskich skwerach – każdy z parków może stać się dobrym pomysłem na plener.

 

Sesja miejska – Łódź słynie z wielu klimatycznych miejsc i ulic w centrum. Można decydować się na przestrzeń nowoczesną, ale również na przestrzeń o charakterze historycznym. Jedną z najbardziej znanych ulic jest oczywiście ulica Piotrkowska  – ruchliwa, nowoczesna, przy której mieszczą się restauracje, kawiarnie, ogródki i puby. Ulica ta stanowi najdłuższy polski deptak i jest wizytówką miasta – nic więc dziwnego, że wiele par właśnie tam decyduje się wykonać sesje narzeczeńską. Inną wyjątkową miejscówką na sesję narzeczeńską w Łodzi jest Piotrkowska OFF. Duże okna, cegła i graffiti na murach, wyglądają na zdjęciach naprawdę dobrze! Sesja miejska może zostać wykonana również na Placu Wolności. Dworzec fabryczny to kolejne miejsce, które często staje się tłem w łódzkiej sesji narzeczeńskiej – wiele oszkleń sprawia, że można wykonać tu naprawdę ciekawe fotografie. Łódź jest miastem, w którym znajduje się wiele pałaców i willi. Jednym z najbardziej okazałych i jednocześnie najsłynniejszym w Łodzi, nazywanym polskim Luwrem jest pałac Izraela Poznańskiego – fotografie wykonane na jego tle z pewnością mogą się bardzo podobać.

 

Księży Młyn – Zespół fabryczno – mieszkalny z XIX wieku bardzo często pojawia się u mnie jako tło do zdjęć narzeczeńskich jak i do sesji ślubnych. Brukowane uliczki i ceglane budynki o spójnej architekturze przy odpowiednim świetle mogą oczarować! Jeżeli marzy Wam się industrialna sesja narzeczeńska, to miejsce będzie idealne!

 

Palmiarnia – wpisując do wyszukiwarki hasło: sesja narzeczeńska Łódź, jednym z wyników może być Palmiarnia. Bez wątpienia jest ona miejscem niezwykle ciekawym i oryginalnym. Soczysta zieleń, szyby, dobre światło stają się początkiem podróży do krainy egzotyki. Jest to miejsce niebanalne, w którym można wykonać sporo niepowtarzalnych ujęć. W Palmiarni zdjęcia można wykonywać o każdej porze roku!

 

Sesja nad jeziorem – w Łodzi i okolicach jest sporo zbiorników wodnych. Sesja narzeczeńska nad jeziorem może być wykonana o każdej porze roku – zdjęcia będą fajnie wyglądać zarówno latem, kiedy tafla wody lśni od słońca, a wokół rozlewa się soczysta zieleń, jak i zimą, kiedy jezioro pokrywa tafla lodu.

 

Sesja we wnętrzach – wszystkie wymienione powyżej pomysły na sesję narzeczeńską w Łodzi to plenery. Jednak, sesje można wykonać także we wnętrzach – mogą to być wnętrza pałacowe, sesja w hotelu, czy sesja w domowym zaciszu. Sesje we wnętrzach również mają swój urok. Są one najodpowiedniejsze przede wszystkim dla osób, które  bezpiecznie czują się w dobrze znanej przestrzeni.

 

Sesja narzeczeńska w Łodzi jako pamiątka zakończenia pewnego etapu

Okres narzeczeństwa jest wyjątkowy. Jest łącznikiem pomiędzy tym co było wcześniej, a tym, co nieznane. Jest to czas poznawania się, często beztroski, wielu podróży, wspólnie spędzonych chwil. Może nie każdy mi teraz uwierzy na słowo, ale nawet jeżeli nie lubicie oglądać się na zdjęciach, to za kilka lub kilkanaście lat, z uśmiechem na twarzy wrócicie do tych beztroskich chwil oglądając fotografie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zdjęcia takie mają również charakter historyczny. Być może obiektów, na tle których wykonane będą zdjęcia, nie będzie w przyszłości, a może zmienią się nie do poznania?

Przedślubna sesja narzeczeńska w Parku Źródliska w Łodzi


Nie wiedzieć czemu utarło się przekonanie, że na sesję we dwoje warto wybrać się już po ślubie. Oczywiście będzie ona stanowić wspaniałe dopełnienie dla fotografii z wesela, ale dzisiaj chciałbym zaprosić Was również na sesje narzeczeńskie – zrealizowane zanim jeszcze oficjalnie staniecie się mężem i żoną.

Pewnego słonecznego dnia przed moim obiektywem stanęli Asia i Bartek, a dziś prezentuję efekty naszej współpracy. Pogoda i humory dopisywały i jak widzicie niczego więcej nie potrzebowaliśmy, żeby zdjęcia były radosne, pełne ciepła i pozytywnych emocji. Miejscem sesji wcale nie muszą być wymyślne scenerie. Niezbędne nie są także rekwizyty. Aby uwiecznić wspomnienia początków wspólnej drogi, wystarczy przestrzeń, która jest Wam bliska.

Sesja narzeczeńska to wspaniała pamiątka z okresu, kiedy nie jesteście jeszcze małżeństwem. Takie zdjęcia są szczere, pozbawione udania i towarzyszącej presji. Daleki jestem od namawiania moich par do pozowania. Najpiękniejsze kadry powstają wtedy, gdy uwieczniają prawdziwe, niewymuszone relacje. Postronny obserwator nie domyśliłby się, że w tamtym momencie realizowaliśmy sesję.

Asia i Bartek zachowywali się jak dwoje zakochanych na spacerze – świetnie się bawili i wygłupiali, a moim zadaniem było uchwycić te beztroskie chwile. Czy mi się udało? Oceńcie sami…

sesja narzeczeńska w parku źródliska w łodzisesja narzeczeńska w łodzi w parku źródliskasesja narzeczeńska w parku źródliska w łodzisesja narzeczeńska łódź sesja narzeczeńska łódźsesja przedślubna łódźsesja przedślubna łódź