Sesja ślubna Łódź – to zagadnienie niezwykle ważne dla wszystkich, którzy planują sesję ślubną lub sesję narzeczeńską w Łodzi lub w okolicach. Nic w tym dziwnego – zdjęcia ze ślubu są pamiątką na całe życie i każdy chce, aby wyglądały naprawdę dobrze! Dlatego właśnie wybór odpowiedniego miejsca wydaje się kluczowy (chociaż i tak najważniejsze jest pozytywne nastawienie!). Plener ślubny w Łodzi czy tez plener ślubny w okolicach Łodzi może zaskoczyć – jest tu naprawdę wiele pięknych miejsc, które doskonale sprawdzają się jako tło do tak ważnych sesji. Postanowiłem zrobić dla Was zestawienie, w którym znajduje się niejeden pomysł na plener ślubny łódzkie. Oczywiście miejsc takich jest o wiele  więcej (tak naprawdę prawie każde miejsce może stać się fajnym tłem do sesji – pamiętajmy o tym!), ale chciałem pokazać kilka, które po pierwsze cieszą się dużą popularnością, a po drugie, są to miejsca sprawdzone, co do których mam pewność, że sesja plenerowa ślubna Łódź, wyjdzie naprawdę dobrze i zadowoli moich klientów. Zatem, zapraszam do przejrzenia spisu – być może znajdziecie tu idealne miejsce na zdjęcia ślubne w plenerze Łódź. Gdyby jednak było inaczej, zapewniam, że sesję możemy wykonać w każdym miejscu!

Sesja ślubna Łódź – gdzie? Przegląd ciekawych miejsc


Sesja ślubna jest momentem, kiedy Para Młoda może stworzyć historię inną od tej opowiedzianej w dniu ślubu. W zależności od upodobań i możliwości robi się ją w trakcie wesela lub w całkowicie innym terminie. Wszystko zależy od tego, czego młodzi chcą i jak będzie dla nich najwygodniej. Jeśli para decyduje się na taką sesję w trakcie wesela musi liczyć się ona z ograniczeniami związanymi z czasem. Jeśli organizuje się ją w innym terminie możliwości są większe. Oto kilka moich ulubionych miejsc na tego typu sesję w Łodzi.

zdjęcia ślubne łódź
off piotrkowska łódź sesja plenerowa

Off Piotrkowska

Klimatyczne, alternatywne i piękne miejsce, które nigdy nie traci życia i nie zasypia. Zawsze coś się tam dzieje, oczywiście w normalnych okolicznościach i jest tam wiele urokliwych zakamarków. Artystyczna dusza tego miejsca daje duże pole do popisu. Secesyjne kamienice są idealnym tłem dla zdjęć w stylu industrialnym. Ceglane ściany, surowe fabryki i najmodniejsze kawiarnie w mieście będą idealnym miejscem na wypad z fotografem. Trzeba jednak liczyć się z tłumami, nie tylko przechodniów lecz też ze spotkaniem innych nowożeńców. Jeśli wiecie, że nie będzie wam to odpowiadać, to lepiej zastanowić się nad innymi miejscami z listy.

Może Cię to zainteresuje:


Dworzec Łódź Fabryczna

Nowoczesność i miejski klimat. Może nieoczywiste miejsce, jednak efekty, które może wydobyć doświadczony fotograf – powalające. Wiele możliwości i niezwykły klimat. Czego więcej chcieć? Ukochanej osoby obok i zdjęć, które będą przypominać tę chwilę przez wiele lat.

zdjęcia ślubne dworzec łódź fabryczna
sesja plenerowa manufaktura łódź

Rynek Manufaktury

Miejsce tętniące życiem i pełne ludzi. Idealne ujęcia trzeba często uchwycić w jednej chwili, kiedy osoby postronne wyjdą z kadru. Jednak warto. Czerwona cegła jest idealnym tłem dla miłości dwójki ludzi, a o to chodzi w fotografii ślubnej. O miłość. To uczucie jest tym, co każdy profesjonalistach chce jak najlepiej oddać w każdym kadrze. Warto postarać się i znaleźć takie miejsce, które pozwoli Młodej Parze wydobyć z siebie jak najwięcej emocji.

Pasaż róży

Jeśli zależy Ci na urokliwym miejscu, które jest unikatowe, to na pewno warto zastanowić się nad pasażem róży. Wygląda pięknie o każdej porze roku, jednak w pełnej krasie można podziwiać go przede wszystkim po zmroku. Światło latarni gra tu wielką rolę. W złotej godzinie pasaż ten mieni się właśnie na ten kolor, dzięki mozaice pokrywającej ściany. Nie zawsze będzie możliwość być samemu w tym miejscu, jednak warto spróbować stworzyć coś swojego w lokacji, gdzie wiele osób bazuje na schematach. Autentyczność i dobra energia mile widziana.

pasaż róży sesja ślubna
palmiarnia łóź

Palmiarnia

Minimalizm i natura w jednym. Tak właśnie najlepiej określić łódzką palmiarnię. Światło, rośliny i szkło pozwolą na wiele ujęć, które na pewno będą się świetnie prezentować. Tropikalny klimat i jedno z najnowocześniejszych tego typu miejsc w kraju, o ile nie w Europie. Łatwo tutaj zapomnieć o całym świecie, a przecież to są właśnie idealne warunki do stworzenia czegoś wyjątkowego. Może to właśnie miejsce, w którym się najlepiej odnajdziecie?

Ogród Botaniczny

Wiele zakamarków i równie wiele możliwości. Staw, aleja z drzewami, wzniesienie. Do wyboru do koloru. Nawet będąc tutaj setki razy zawsze można stworzyć coś nowego. Wszystko zależy od ludzi, z którymi się współpracuje. Każda para jest wyjątkowa i na pewno można oddać to na zdjęciach. Miejsce to pozwoli wydobyć potencjał każdego, kto tylko jest chętny do współpracy.

Parki i lasy w Łodzi

Najstarsze dęby w Łodzi i wcześniej wspomniana palmiarnia. Właśnie tym jest Park Źródliska. Idealne miejsce na klasyczną i elegancką sesję. Oczko wodne, wierzba i miłość pozwolą stworzyć fantastyczne zdjęcia. Las Łagiewnicki także kusi. Barokowe kapliczki i oczka wodne. Piękna natura i spokój. Brzmi jak przepis na udany ślubny plener, czyż nie?

sesja zdjęciowa park źródliska łódź
zdjęcia ślubne szkoła muzyczna w łodzi

Miejsca na sesję ślubną łódzkie


Zalew Sulejowski – na plener ślubny łódzkie bardzo często wybierany jest Zalew Sulejowski. Dlaczego? Bo to miejsce niezwykle klimatyczne, które daje wiele możliwości na zrobienie fotografii w różnym klimacie. Zarówno las jak i jezioro dają mnóstwo ciekawych opcji, a doświadczony fotograf ślubny z Łodzi może wykorzystać to na wiele sposobów, zapewniając wyjątkowy efekt końcowy. Należy jednak pamiętać, że decydując się sesje plenerową na łonie przyrody, nie zawsze wszystko może wyjść dokładnie tak, jak sobie to zaplanujemy – z naturą trudno wygrać, jednak każde warunki można przekuć w atut! Okolice Zalewu Sulejowskiego bogate są w urokliwe miejsca, które można wykorzystać do ciekawych sesji. Jednym z nich są rozlewiska w miejscu, gdzie łączy się Pilica z Luciążą, a także punkt widokowy w Murowańcu.

fotograf ślubny tomaszów
zdjęcia ślubne piotrków
fotografia ślubna piotrków trybunalski

Skansen Architektury Drewnianej – nazywany także Łódzkim Parkiem Kultury Miejskiej, w którym znajduje się typowa dla Łodzi zabudowa z XIX i XX wieku. Wzdłuż brukowanych uliczek znajdują się liczne, kolorowe zabudowania, w tym drewniane domki,  ale też piękna willa  czy kościół pw. św. Andrzeja Boboli.

Jak widzicie,  miejsca na plener ślubny łódź to temat rzeka. Można wybierać spośród plenerów miejskich, jeżeli lepiej czujecie się na ruchliwych ulicach miasta, otoczeni gwarem i ruchem ulicznym, lub zdecydować się na plener bliższy przyrody, spokojniejszy, często uważany za bardziej romantyczny, chociaż oczywiście wiele sesji na moim blogu obala ten mit! Jeżeli znacie inne, ciekawe miejsca na plener ślubny Łódź, które miałyby stać się tłem właśnie Waszej sesji, chętnie je poznam! Łódź i jej okolice, rozpieszcza nas mnogością miejsc na sesję ślubna – zarówno tych oczywistych, jak i tych mniej oczywistych, zaskakujących.

Skarpy nad rzekami (Pilica, Luciąża) pod Piotkowem Trybunalskim – miejsca takie to doskonały plener ślubny w łódzkim. Uroki okolicznej przyrody można wykorzystać na wiele sposobów. Jeżeli komuś marzy się wyjątkowa sesja rustykalna o wschodzie lub zachodzie słońca, kiedy gra kolorów jest najbardziej bogata, Skarpy nad Pilicą czy Luciążą będą doskonałym wyborem. Bardzo chętnie wracam tam z moimi klientami, odkrywając za każdym razem na nowo potencjał tego miejsca.

Parowy Janinowskie – rezerwat przyrody, znany przede wszystkim z tego, że możemy zobaczyć tam przepiękne buki oraz liczne parowy. Sesja plenerowa wykonana właśnie tam, przy odpowiednim świetle, może okazać się niezwykle klimatyczna. Przekonałem się o tym już wielokrotnie i lubię powracać do tego miejsca i robić tam zdjęcia. Otacza nas spokój i piękno przyrody – czego więcej chcieć?

Podklasztorze – Interesują Was ciekawe miejsca na plener ślubny łódzkie? Zatem to rozwiązanie na pewno Wam się spodoba! Jest to miejsce, o którym piszą jego włodarze: tu łączy się teraźniejszość z przeszłością. I faktycznie Hotel Podklasztorze zaskakuje swoimi pięknymi i klimatycznymi wnętrzami. Przestrzeń, która roztacza się wokół hotelu również może posłużyć za tło – jest tu wiele nieoczywistych  miejsc, które można wykorzystać w bardzo ciekawy sposób.

sesja ślubna zalew sulejowski

Arkadia w Łowiczu – Arkadia to niewielka wieś, którą jednak wyróżnia coś wyjątkowego – przepiękny park urządzony przez Helenę Radziwiłłównę, zaprojektowany i wykonany przez prawdziwych mistrzów architektury. Świątynia Diany, akwedukt, Przybytek Arcykapłana i Mur z Hermami, Dom Gotycki, ale też piękne łuki nad alejkami oraz stare drzewa tworzą fajny klimat, który można oddać na zdjęciach. Jeżeli chodzi o polecane miejsca na sesje ślubną łódzkie, z pewnością jest to opcja do poważnego rozważenia. Często proponuje to rozwiązanie.

Arboretum Rogów  – jeden z największych ogrodów w Polsce, w którym można zobaczyć wyjątkową roślinność, zwłaszcza drzewa i krzewy. Miejsce położone w dawnym siedlisku leśnym zachwyca o każdej porze roku. W ogrodzie znajdują się liczne alejki, torfowisko i drzewa najróżniejszych gatunków. Bez względu na to, czy wybierzecie Arboretum na sesję zimową czy tez letnią, z pewnością będziecie zadowoleni.

Skansen Architektury Drewnianej – nazywany także Łódzkim Parkiem Kultury Miejskiej, w którym znajduje się typowa dla Łodzi zabudowa z XIX i XX wieku. Wzdłuż brukowanych uliczek znajdują się liczne, kolorowe zabudowania, w tym drewniane domki,  ale też piękna willa  czy kościół pw. św. Andrzeja Boboli.

sesja w plenerze dworzec łódź fabryczna

Jak widzicie,  miejsca na plener ślubny łódź to temat rzeka. Można wybierać spośród plenerów miejskich, jeżeli lepiej czujecie się na ruchliwych ulicach miasta, otoczeni gwarem i ruchem ulicznym, lub zdecydować się na plener bliższy przyrody, spokojniejszy, często uważany za bardziej romantyczny, chociaż oczywiście wiele sesji na moim blogu obala ten mit! Jeżeli znacie inne, ciekawe miejsca na plener ślubny Łódź, które miałyby stać się tłem właśnie Waszej sesji, chętnie je poznam! Łódź i jej okolice, rozpieszcza nas mnogością miejsc na sesję ślubna – zarówno tych oczywistych, jak i tych mniej oczywistych, zaskakujących.

Fotograf na sesję ślubną w Łódzkim


Jeśli jesteście zainteresowani wykonaniem pięknej sesji ślubne w woj. Łódzkim to serdecznie zachęcam Was do kontaktu. Zapraszam na plener ślubny w Łodzi i okolicach.