Wesele w stylu greenery? Dlaczego nie!


Przyjęcia ślubne w stylu greenery to jeden z obecnych trendów. Wprawdzie greenery został wybrany jako kolor ślubny na rok 2017, ale nadal króluje i nadal jest mocny! Z pewnością będzie tak jeszcze przez kilka sezonów. Nikogo nie powinno to dziwić: kojarzy się ze świeżością i delikatnością. Czym się charakteryzuje się styl greenery? Postaram się Wam przybliżyć ten temat.

greenery

Kolor greenery – czyli jaki?


Kolor greenery to kolor zielony, ale zielony szczególnie. Nie jest to seledyn, nie jest to limonka, mięta, ani tzw. zieleń zgniła. Greenery określa się inaczej jako zieleń botaniczną, a więc tę bardzo mocną, ale nie przytłaczającą. Jest to kolor, który kojarzy się z potęgą gęstego lasu, jest to zieleń soczysta. Greenery kojarzy się ze spokojem, z wyciszeniem, z równowagą i z naturą – to wszystko sprawia, że o greenery nie mówi się jak o jednym z wielu kolorów, ale jak o stylu. I bez wątpienia na to miano zasługuje. Wystarczy zaobserwować, jak wiele par wybiera właśnie taką soczysta, piękną zieleń do ozdobienia wnętrza pomieszczenia, w którym odbędzie się wesele czy kościoła.

„Botaniczne” otoczenie


Jeżeli jest to możliwe, pary chcące zorganizować wesele w stylu greenery, powinny zdecydować się na zielone otoczenie – wesele w ogrodzie. Jeżeli taka możliwość nie wchodzi w grę, można poszukać lokalu z dostępem do zielonego ogrodu. Ale, jeżeli nawet to nie jest możliwe, to nie oznacza, że wesela w stylu greenery nie można zorganizować! Trzeba jedynie zadbać o to, aby wystrój wnętrza był odpowiednio green. Roślinne dekoracje: mniej kwiatów a więcej soczystej zieleni, zielone girlandy, zielone bukieciki i zielony bukiet Panny Młodej.

greenery
greenery

Z zielenią trudno przesadzić


Gdy wchodzi się do lasu, zieleń nie przeszkadza – prawda? Cieszymy się uspokajającymi orzeźwiającym kolorem. Dekoracje w stylu greenery najczęściej stworzone są tylko z różnych odcieni zieleni, a jeżeli już są przełamywane innymi kolorami to są to: biel, brąz i ewentualnie złoto. Doskonale sprawdzają się takie rośliny jak bluszcz czy liście paproci. Można skusić się o tort w kolorze zielonym, który będzie wyglądał na mniej kaloryczny. Panna Młoda może zdecydować się na zielony wianek, zielony bukiet, w którym przeważają zielone gałązki i pędy. Jeżeli osoby planujące wesele chcą, aby cała koncepcja weselna była w stylu greenery, powinny także uwzględnić ten kolor w zaproszeniach ślubnych oraz w podziękowaniach dla gości.

Greenery a sesje zdjęciowe


Sesje zdjęciowe ślubne, czy to w dniu ślubu, czy w innym ustalonym terminie, zawsze przepięknie wyglądają na tle zieleni. Zieleń jest kolorem świeżym, bardzo dobrze współgra z kolorem białym, a więc najczęściej wybieranym na suknie ślubne. Zdjęcia na tle zieleni lub z elementami w kolorze greenery dodają zdjęciom wyrazistości, ale jednocześnie nie przytłaczają i nie dominują. Sprawiają, że w centrum są osoby najważniejsze tego dnia – Ona i On. Osobiście bardzo lubię sesje zdjęciowe na tle zielonej natury lub sesje z elementami koloru greenery i wiem, że moim klientom te rozwiązania także bardzo się podobają!

greenery
firstlook

Kilka ciekawostek


Zieleń to kolor o bardzo bogatej symbolice. Przede wszystkim kolor zielony oznacza stałość i równowagę, wierność i lojalność w stosunku do partnera – czy zatem nie jest idealnym kolorem na ślub?

Co roku Instytut Pantone ogłasza kolor przewodni – najmodniejszy, który powinien w danym sezonie przewijać się w stylistyce ślubnej. Nie zawsze proponowane kolory przypadają do gustu osobom planującym ślub i weksle, jednak z całą pewnością greenery był strzałem w dziesiątkę!