W sesjach kobiecych cała uwaga skupia na modelce, więc to jak się ustawi do zdjęcia, ma bardzo duże znaczenie. Niestety wiele początkujących modelek nie ma zbyt dużej wiedzy o pozowaniu, co sprawia, że sesja, zamiast cieszyć, powoduje dodatkowy stres. Tak naprawdę każda z Was może zrobić sobie bardzo fajne zdjęcia i nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że jesteście niefotogeniczne i nie nadajecie się na profesjonalne sesje. Oczywiście są modelki, którym pozowanie przychodzi z łatwością. Jednak to nie znaczy, że Ty też nie masz szans na fantastyczne zdjęcia, a to, że wychodzisz źle na nich, może być powodem błędnego ustawienie. Zastanawiasz się, czy możesz coś zrobić, by przed obiektywem stanąć bardziej rozluźniona i przygotowana do pozowania? Owszem istnieje taka możliwość, więc jeśli chcesz wyeliminować zdenerwowanie i być bardziej fotogeniczna, przeczytaj wskazówki, które dla Ciebie przygotowałem.

Myślę, że jednym z Twoich pierwszych kroków powinno być zrobienie rozeznania. Przejrzyj kolorowe czasopisma, broszury reklamowe lub zdjęcia w Internecie z innych sesji kobiecych. Zwróć uwagę na to, w jaki sposób modelki na nich pozowały – co robiły z głową, oczami i ustami. Również spójrz na pochylenie tułowia, ułożenie rąk i nóg. Następnie wybierz spośród nich zdjęcia, które Ci się podobają i spróbuj odtworzyć prezentowane przez modelki pozy. Stań przed lustrem i zacznij ćwiczyć. Oczywiście nie musisz ich dosłownie kopiować, niech wybrane pozy staną się dla Ciebie inspiracją. A jeśli pojawią się jakieś problemy i będziesz potrzebowała fachowej konsultacji, możesz owe zdjęcia zgrać na swój telefon i zabrać na spotkanie ze mną. Służę radą.

Jak pozować, by wyjść dobrze na zdjęciach?


Sesja kobieca ma oddawać Twoje piękno, więc musisz się jak najlepiej zaprezentować przed obiektywem, bym mógł to uwiecznić. Dobrze by było, gdybyś nie stawała na wprost w stosunku do aparatu. O wiele korzystniejszą będziesz wyglądać z półprofilu. Kolejną istotną kwestią jest ułożenie ramion. Nie ściągaj ich do siebie i nie garb się. Jeśli masz do tego skłonności, to zwróć na to uwagę, bo to nie wygląda atrakcyjnie.

Wiele pań ma również problem z rękami, nie wiedzą co z nimi zrobić. Zrezygnuj z wykonywania sztucznych gestów, nie krzyżuj ich, ani też nie zostawiaj luźno. Celem naszej sesji jest przecież pokazanie Twoich walorów, więc przede wszystkim postaw na pozy, na których będziesz wyglądać bardziej kobieco, np. oprzyj dłonie na biodrach. Podobne efekty daje ułożenie rąk na ramieniu, lekko na szyi oraz na włosach.

A co z głową? Przede wszystkim nie cofaj głowy, gdyż to zapewni Ci wyraziste rysy twarzy. Staraj się też nie patrzeć w obiektyw, chyba że ja Cię o to poproszę Możesz skupić wzrok na wybranym punkcie, wtedy będzie wyglądał na naturalniejszy i bardziej rzeczywisty. Kolejna ważna kwestia, która wymaga omówienia to uśmiech. Musisz wiedzieć, że zawsze należy go dostosować do rodzaju sesji i o ile do zdjęć portretowych uśmiech od ucha do ucha się sprawdzi, tak w sesjach bardziej zmysłowych już nie. Możesz poćwiczyć mimikę twarzy i ułożenie ust również przed lustrem. Skorzystaj z wizualizacji, bo mogą pomóc Ci uchwycić emocje potrzebne do wykonania dobrego ujęcia. Na przykład wyobraź sobie, że stoisz naprzeciwko faceta, który bardzo Ci się podoba. Oczaruj go swoim tajemniczym uśmiechem, uwiedź go.

O czym jeszcze powinnaś pamiętać w trakcie pozowania?


O zachowaniu naturalności… Odrzuć pozy, w których nie czujesz się komfortowo. Nie ma sensu, byś się męczyła, bo później Twoje zniechęcenie będzie miało odzwierciedlenie na zdjęciach. Nasza współpraca zakończy się sukcesem, jeśli będziesz sobą. Możesz czerpać inspirację z innych modelek, uczyć się na ich przykładach, ale zawsze w tym wszystkim dodaj coś od siebie. Z czasem zobaczysz, że Twoje odruchy i pozy zaczną być coraz lepsze i w 100% naturalne.

Również ważne jest, byś przed obiektywem stanęła rozluźniona. Sesję kobiecą masz traktować jako nagrodę i pomysł na świetne spędzenie wolnego czasu, a nie karę i powód do nerwów. Jeśli w trakcie sesji będziesz zdenerwowana i spięta, to wyjdziesz sztywno na zdjęciach. Tylko zachowując pozytywne nastawienie, sprawisz, że pozowanie przyniesie Ci frajdę, a nowe doświadczenie, już nie będzie takie przerażające. Efektem tego będzie oczywiście dobra zabawa i fantastyczne zdjęcia, które zostaną Ci na pamiątkę.

Słuchaj też rad fotografa – czyli tego, co ja mam Ci do powiedzenia. Pamiętaj, że mam doświadczenie w sesjach kobiecych, więc zawsze staram się pokierować moimi modelkami w taki sposób, by jak najlepiej wypadły na zdjęciach. Tylko jeśli mi zaufasz i będziesz słuchać moich sugestii, mamy szanse na stworzenie czegoś dobrego. Przecież mi również zależy, byś była zadowolona z efektów naszej współpracy.

Mam nadzieję, że teraz już łatwiej będzie Ci stanąć przed obiektywem. Koniecznie poćwicz różne pozy w domu, a gdy już będziesz gotowa, zapraszam do siebie na sesję kobiecą. Razem sprawimy, że piękno, które drzemie w Tobie, zostanie uwiecznione!

Zapytaj o ofertę