Sesja kobieca w koszuli lub w swetrze – stawiamy na swobodę!


Sesje kobiece mogą mieć całe mnóstwo odsłon – od poważnych i biznesowych, przez swobodne, dziewczęce, aż do sensualnych i dość odważnych. W fotografii kobiecej nie brakuje jednak również miejsca na sesje bardzo swobodne. Zaliczyć można do nich sesje w koszuli lub w swetrze. Brzmi banalnie? Być może, ale efekty są zaskakujące.

Kiedy myślimy o konkretnej sesji zdjęciowej, bardzo często wiele rzeczy upraszczamy – myślimy stereotypowo i schematycznie. Przykład? Chcemy mieć piękną sesję w klimacie romantycznym. Myślimy o ubiorze. Pierwsza myśl: delikatna, zwiewna sukienka. Marzy się nam sesja odważna, sensualna? Wyobrażamy sobie piękną bieliznę, koronki, albo mocno dopasowane sukienki. Tymczasem można założyć koszulę lub sweter i osiągnąć efekt romantyzmu, albo erotyzmu. Wchodzą tu w drę dwie istotne rzeczy. Po pierwsze, najważniejsza jest intencja, jeżeli chodzą nam po głowie zdjęcia romantyczne, nasze ciało będzie podpowiadało nam jak się zachować i jak spojrzeć. Tak samo będzie, jeżeli zdecydujemy się na inny rodzaj sesji. Po drugie, są ubrania uniwersalne, które nadają się do przeróżnych sesji i właśnie koszula lub sweter do takich należą.

Sesja kobieca w swetrze – zaskakujące efekty


Swetry kojarzą się nam ze swobodą, z domowym ciepłem, kocykiem i herbatką. Oczywiście sesja kobieca w swetrze może przybrać taki charakter, ale efektem takiej sesji mogą być również zdjęcia bardzo kobiece i sensualne. W swetrze można poczuć bardzo komfortowo, można zapomnieć o wstydzie lub skrępowaniu, które – nie oszukujemy się – mogą się pojawić w trakcie sesji, zwłaszcza kiedy modelka staje przed obiektywem pierwszy raz. Jakie miejsca wybieram na sesje w swetrze? Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń. Czasem jest to studia, czasem pokój hotelowy, a czasem plener.

Jesienna sesja – zdjęcia w swetrze


Jak już wspomniałem wyżej, sesja kobieca w swetrze może być wykonana zarówno w studio, jak i na zewnątrz. Jesień jest idealną porą roku na to, aby takie sesje wykonywać w parku, w lesie, na łące lub nad rzeką. Bez względu jednak na to, jakie miejsce się wybierze, najważniejsze jest pozytywne nastawienie i uśmiech. Jeżeli ktoś nie wierzy, że zdjęcia w swetrze mogą być sensualne, warto przejrzeć zdjęcia chociażby Grety Garbo lub Marilyn Monroe – na sesjach zdjęciowych bardzo często miały na sobie swetry, w których prezentowały się seksowanie i ponętnie!

Sesja kobieca w koszuli


Inną, ale bardzo podobną sesją, jest sesja kobieca w koszuli. Koszula – w zależności od kontekstu – może kojarzyć się nam z elegancją, albo z dużą swobodą. Dlatego decydując się na sesję kobiecą w koszuli, należy doprecyzować, o jaki rodzaj zdjęć chodzi. Elegancka koszula świetnie nadaje się do zdjęć portretowych i biznesowych (chociaż i tu mogą zdarzyć się wyjątki), natomiast koszule obszerne, luźne, są doskonałym ubiorem na sesję kobiecą z odrobiną seksapilu.

Zapraszam na sesje kobiece w koszuli i sesje kobiece w swetrze – każda z pań może przekonać się, jak swobodnie można czuć się na sesji i jak fantastyczne efekty to przynosi!

Zapytaj o ofertę