Sesja studyjna kobieca


Kobiece sesje studyjne mają bardzo długą tradycję. Chyba każdy z nas ma przed oczami stare, czarno białe fotografie, dziadków lub pradziadków, wykonywane w studiu fotograficznym – portrety lub zdjęcia rodzinne. Zdjęcia te mają swój urok, jednak dziś fotografia studyjna jest zupełnie inna. Nie jest nudna, nie jest statyczna, wręcz przeciwnie – może charakteryzować się mnóstwem emocji. Co jest ważne? Oczywiście wybór odpowiedniego fotografa, który ma doświadczenie w fotografii studyjnej.

Sesja studyjna kobieca – czym się charakteryzuje?


Sesja studyjna kobieca znacznie różni się od sesji w plenerze. Po pierwsze, fotograf dysponuje zupełnie innym światłem. Po drugie, fotograf musi obsługiwać rożnego rodzaju lampy, co jest dodatkowym utrudnieniem i wymaga od fotografa doświadczenia. Po trzecie, zdjęcia wykonywane są w przestrzeni zamkniętej, co dla wielu klientów może być mniej komfortowe, peszące. Fotograf zatem musi swoim nastawieniem i poczuciem humoru, rozładować napiętą sytuację. Nie każdy fotograf lubi zdjęcia studyjne i nie każdemu one wychodzą. Ja bardzo lubię ten typ fotografii i chętnie wykonuje zdjęcia studyjne buduarowe, biznesowe, wizerunkowe, portretowe, a w szczególności studyjna sesja kobieca Łódź.

Sesja kobieca studio – czego się spodziewać?


Do sesji studyjnej musi przygotować się zarówno osoba fotografowana, jak i sam fotograf. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie ustalić wcześniej jaki charakter ma mieć sesja studyjna kobieca, omówić strój, makijaż, cały zamysł. Zawsze staram się, aby moje klientki czuły się bardzo swobodnie na sesji. Mogę polecić również wizażystkę, która pomoże w przygotowaniach. Fajnie jest, kiedy Klientka ma pomysł na sesje studyjną kobiecą, ale jeżeli sama do końca nie wie, czego może spodziewać się po takiej sesji, mogę przedstawić wiele moich realizacji – sesja kobieca studio może mieć naprawdę wiele odsłon!

Sesja studyjna kobieca – wiele odsłon


Sesja studyjna kobieca może mieć wiele odsłon. Może być sesją odważną i sensualną, ale może być też sesją biznesową. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby fotografie ukazały różne oblicza mojej modelki – i to biznesowe, poważne, ale też to beztroskie, swobodne, czarujące… Bardzo często kobiety, które nigdy wcześniej nie były fotografowane przez profesjonalistę, mają wiele wątpliwości dotyczących tego, czy w ogóle nadają się do pozowania. Zapewniam, że każda kobieta doskonale poradzi sobie na sesji studyjnej, pod warunkiem, że zabierze ze sobą dobre nastawienie i nieco zaufania. Wcale nie trzeba być zawodową modelką, aby efekty sesji studyjnej kobiecej powaliły z nóg!

Zapytaj o ofertę