Może zainteresuje Cię:

Sesja ślubna

Fotografia reklamowa

List miłosny w XXI wieku?

Kilka słów o tym, dlaczego warto je pisać


Dzisiaj większość informacji, nawet tych bardzo ważnych, przekazujemy sobie w krótkich wiadomościach. Dzwonimy do siebie, piszemy sms-y, ewentualnie wysyłamy maile. Nasze wiadomości są najczęściej krótkie, zwięzłe i… mają mało wspólnego z romantyzmem. A przecież czasem każdy go potrzebuje. Dlatego, do ukochanej osoby warto napisać list.

List od przyszłego małżonka

Tradycja pisania listów przeminęła już raczej bezpowrotnie. Listy zostały zastąpione łatwą i szybką komunikacją: telefonami, mailami i krótkimi wiadomościami tekstowymi. Często wiadomości skracają się nawet do emotikonek. Warto jednak, napisać chociaż jeden list w życiu do ukochanej osoby i wręczyć go w przeddzień ślubu lub w jego dniu.

Nowa moda i piękna tradycja

Dla wielu pisanie listów jest uzasadnione wtedy, gdy dwie osoby są daleko od siebie. Jednak, listy można pisać do siebie zawsze, nawet wtedy, gdy mieszka się razem i wydaje się, że wszystko się już wie o partnerze. Wręczanie sobie nawzajem listów przed ślubem jest ostatnio coraz częściej spotykanym gestem. Staje się to modne, ale jednocześnie, dzięki temu podtrzymywana jest piękna tradycja przelewania na papier swoich uczuć. Zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny, list może być bardzo wzruszający.

Przecież ona wie co ja czuje! – na pewno?

Jesteście zaręczeni, planujecie ślub, dajecie sobie prezenty, wspólnie spędzacie czas i powtarzacie Kocham Cię lub piszecie to w wiadomości sms. Jednak, warto powiedzieć partnerowi i partnerce nie tylko to, co do czujecie, ale również jak się czujecie, a to już wcale nie jest takie łatwe. Dlatego, najlepszym rozwiązaniem jest list.

List – słowo pisane – często jest deklaracją uczuć znacznie ważniejszą od słów wypowiedzianych. Do listu można powracać i wielokrotnie go czytać. W małżeństwie mogą pojawić się chwile trudniejsze, ale szczerze napisany list rozwieje każde smutki i wątpliwości – zawsze przypomni o tym, jak mocne uczucie Was połączyło.

Jaki powinien być list miłosny?

List miłosny powinien być przede wszystkim szczery. Nie chodzi o to, aby znaleźć piękny miłosny list w Internecie i tylko trochę go przerobić. Treść listu powinna wypłynąć prosto z serca, powinna przedstawiać faktyczne uczucia, a nawet leki i niepokoje – wszystko to, co jest ważne we wspólnym, szczerym życiu. List miłosny może być zbudowany na wiele sposobów. W liście miłosnym można przywołać wspomnienia, można opisać to, co czuło się podczas pierwszego spotkania, czy pocałunku. Można opisać, co czuło się przed zaręczynami lub w tracie, co najbardziej się podoba w drugiej osobie. W liście można pisać także o marzeniach i o przyszłości, o tym, co chciałbyś robić z drugą osoba i w jaki sposób się z nią zestarzeć. Niektórym wydaje się, że nie potrafią być romantyczni. Po przelaniu na papier uczuć u emocji okazuje się, że drzemie w nich wiele romantyzmu!

Listy miłosne to domena panów!

Od wieków to panowie pisali listy miłosne do pan, przekonując ich o swoim uczuciu i oddaniu. Często w listach zamieszczali informacje o uczuciach, o których nie wypadało im mówić na co dzień. Podobnie jest dziś – wielu mężczyzn nie opowiada o swoich uczucia tak często i tak chętnie jak kobiety. Dlatego, przede wszystkim list miłosny od Pana Młodego będzie dla Panny Młodej ogromną niespodzianką!

Kiedy podarować list miłosny?

Często zdarza się, że narzeczeni dają sobie listy miłosne w dzień ślubu. List taki może być przeczytany jeszcze przed ceremonią, kiedy znajdą oni chwilę czasu, lub kolejnego dnia, już całkiem na spokojnie. Czytanie listu miłosnego przed ceremonią możne mocno rozczulić, czasem potrzebna jest więc poprawa makijażu. Niektórzy decydują się zatem na przekazanie listu w przeddzień ceremonii. Jest to bardzo dobry czas na wręczenie listu, który można spokojnie przeczytać, a idąc do ołtarza być pewnym, co czuje do nas druga osoba.

Czy warto pisać listy miłosne? Pewnie, że tak! Z listu miłosnego nie tylko dowiemy się o uczuciach, ale też o nadziejach i niepokojach, a to bardzo zbliża. List miłosny jest też ogromna pamiątką na wiele lat.