Wedding Planner Łódź – aby dzień ślubu był idealny


Każda Para planująca ślub marzy o tym, aby ten dzień był wyjątkowy – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jednak, planując ślub i wesele napotykamy często szereg przeciwności: trudno dopiąć terminy, znaleźć odpowiednie firmy i ludzi, którzy zrozumieją na czym tak naprawdę nam zależy. W efekcie, nie zawsze każdy ślub jest idealny, a Państwo Młodzi zamiast się bawić i nie myśleć o sprawach technicznych, zajmują się właśnie nimi. Rozwiązaniem jest Wedding planner – osoba odpowiedzialna za ślub i wesele.

Konsultant ślubny Łódź – na czym polega jego praca


W wielkim skrócie, konsultant ślubny Łódź, nazywany inaczej wedding plannerem, organizuje ślub i wesele zgodnie ze wszystkimi ustaleniami narzeczonych. Konsultant ślubny może podjąć się organizacji w różnym zakresie – od pomocy kompleksowej po częściową – wszystko zależy od potrzeb osób decydujących się na jego pomoc.

Ja, jako fotograf ślubny Łódź, od lat widzę, jak rynek i cała przestrzeń wokół ślubów i wesel się zmienia. Przykłada się coraz większą wagę, do szczegółów. Różnica pomiędzy wydarzeniem organizowanym przez samych narzeczonych a wedding plenerem jest często znacząca i można odczuć ją bardzo szybko. Przede wszystkim widać różnice w zachowaniu Państwa młodych i ich rodzin. Są bardziej wyluzowani, wiedzą co zostało ustalone i oczekują efektów. Nie musza martwić się tym, że ktoś pomyli muzykę lub kolejność dań, że tort wjedzie zbyt wcześnie, albo zbyt późno, co popsuje np. plany na sesję z fotografem itp. itd… Kolejna kwestia to płynność zdarzeń. Konsultant ślubny niejako zarządza całą imprezą. Stara się, aby wszystko, co zostało usłane, było dopięte na ostatni guzik. Musi reagować na bieżąco na nieoczekiwane zdarzenia, które oczywiście się zdarzają. Jednak jego zadaniem jest naprowadzenie całej uroczystości na właściwe tory.

Organizacja wesela Łódź – w jakim zakresie?


Tak jak już wspomniałem, zakres obowiązków wedding plannera zależy wyłącznie od indywidualnych ustaleń. Ola Koźlik wedding planner to osoba, z którą niejeden już raz spotkałem się na weselach, na których wykonywałem fotografię ślubną, reportaż ślubny. Profesjonaliści tacy jak ona stawiają na kompleksową organizację ślubu i przyjęcia weselnego, co jest niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, jednak jest także otwarta na częściową organizację ślubu i przyjęcia, a także na koordynację tych wydarzeń. Organizuje ona także przyjęcia okolicznościowe. Z całą pewnością warto przyjść na konsultację z takim doradcą i być pewnym, że ten wyjątkowy dzień, naprawdę będzie wyjątkowy!

Harmonijny przebieg uroczystości


Znalezienie odpowiedniego miejsca na wesele, dopilnowanie odpowiedniego wystroju, stylu, menu, zorganizowanie atrakcji – wszystko to i o wiele więcej jest na głowie konsultanta ślubnego. Czuwa on nad uroczystością od momentu nawiązania współpracy, aż do zakończenia przyjęcia. Wielu parom nasuwa się jednak pytanie, czy na takim ślubie nie będzie zbyt „sztywno”? Czy nie będzie to ślub w pewnych ramach, gdzie nie ma miejsca na spontaniczne momenty? Jako fotograf ślubny, który już niejedno widział, mogę Wam szczerze odpowiedzieć na to pytanie: na każdym ślubie zdarzają się spontaniczne momenty i sytuacje, których nie da się przewidzieć. Jednym razem są one niezwykle sympatyczne i fotografie z takich zdarzeń wychodzą rewelacyjnie, innym razem nie cieszą one nowożeńców. Wedding planner dopilnuje jednak, ale we wszystkim był odpowiedni umiar. Lubię, kiedy ślubem i weselem „zarządza” ktoś taki jak Ola Koźlik, bo mam pewność, że znajdziemy wspólnie z nowożeńcami czas na piękną sesję i w niczym nie zakłóci to porządku uroczystości. Lubię też, kiedy Państwo Młodzi są zadowoleni i rozluźnieni, a zdjęcie z siebie ciężaru przygotowań daje pewien luz, który dobrze widać później na zdjęciach.