Co to jest lookbook?


Lookbook jest najpopularniejszą i najlepszą spośród dostępnych form prezentacji odzieży. Pojęcie to jest połączeniem dwóch angielskich słów – look (wygląd) oraz book (książka), co w tłumaczeniu na język polski daje katalog produktów. Najprościej mówiąc sesja lookbookowa to seria zdjęć prezentujących w inspirujący i wyjątkowy sposób daną kolekcję projektanta mody bądź też firmy odzieżowej. Można nawet powiedzieć, że dla właściciela kolekcji to portfolio i wizytówka, a nawet najlepsza forma zaprezentowania swojego talentu.

Jak przebiega sesja?


Przebieg profesjonalnej sesji lookbookowej zależy od oczekiwań projektanta mody. To jego kolekcja i ma prawo zdecydować, z czym zechce zestawić swoje produkty. Zdjęcia do katalogu można wykonać praktycznie wszędzie, więc każdy projektant ma możliwości ciekawego zaprezentowania swojej kolekcji.

Doskonale sprawdzają się tutaj między innymi sesje w plenerze. W tym przypadku warto postawić na naturalne otoczenie, by nie przyćmić uroku ubrań, które chcemy uwydatnić. Fenomenalne efekty uzyskamy, np. wybierając tło w postaci drzew, jak również surowych murów. Oczywiście, w razie problemów z wyborem odpowiedniego otoczenia, zawsze chętnie służę pomocą. Bazując na zdobytym doświadczeniu umieć zadbać o to, by moi klienci byli usatysfakcjonowani.

Udane efekty sesji lookbookowej otrzymamy także z jakiegoś charakterystycznego wnętrza, jak również ze studia fotograficznego. Studio fotograficzne daje nam najwięcej możliwości i przyznam, że to najczęściej wybierana forma sesji lookbookowej. Można wybierać wśród szerokiej palety barw tła, jak również atrybutów. Jednak należy to robić rozważnie, ponieważ bohaterem tych zdjęć są ubrania, cała otoczka powinna być tylko maleńkim bonusem. Dlatego nie wolno przesadzać z nadmiarem dodatków, jak również postawić na neutralne tło. Osobom decydującym się na tego typu sesję również chętnie służę radą, dołożę wszelkich starań, by jak najlepiej zaprezentować Państwa kolekcję.

Komu przyda się sesja lookbook?


W dzisiejszych czasach wypuszczenie na rynek dobrego produktu nie zagwarantuje popularności i szybkiego zbytu. Firmy odzieżowe oraz projektanci mody muszą zadbać również o odpowiednią promocję. Można stwierdzić, że to właśnie im przyda się sesja lookbookowa, ponieważ w łatwy sposób mogą dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Nie muszą inwestować w bardzo drogie kampanie reklamowe, by zachęcić odbiorców do zapoznania się z ich produktami. Wystarczy stworzyć sesję lookbookową pod okiem profesjonalisty, by zaprezentować swoje produkty w nietuzinkowy sposób i zachęcić potencjalnych klientów do kupna. Sesja lookbookowa przyda się także osobom, które dopiero zaczynają przygodę w świecie mody i np. są na etapie szukania pracy. Można w ten sposób zaprezentować swój talent oraz stworzyć profesjonalne portfolio, które z pewnością przyda się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

lookbook łódźsesja lookbook łódźsesja lookbookowa łódźsesja lookbookowa łódźsesja lookbook łódźsesja lookbookowa łódźlookbook łódźsesja lookbook łódźlookbook łódźsesja lookbookowa łódź