Jak robić zdjęcia produktów?


Dobre zdjęcie produktu to wysoka sprzedaż produktu. Tak, to zdanie jest dużym uproszczeniem, bo wiadomo, że na zadawalającą sprzedaż wpływa wiele rzeczy – szeroko pojęty marketing oraz oczywiście sama jakość produktu. Jednak, zaryzykuję stwierdzenie, że to fotografia produktu ma największe znaczenie w marketingu i to ona zachęca do zakupu. Dobry slogan reklamowy, kolorystyka, czcionka – tak, oczywiście, ale wszystko to musi być odpowiednio ujęte na zdjęciu. Fotografia reklamowa Łódź, zdaniem wielu, jest niezwykle trudnym rodzajem fotografii. Pojawia się zatem pytanie – jak zrobić zdjęcia produktu, aby się sprzedawał?

Jak robić zdjęcia produktu?


Fotografii produktowej trzeba się nauczyć, ale ten rodzaj fotografii trzeba też „czuć” i trzeba ją lubić. Nie każdy fotograf lubi i chce pracować z produktem. Niektórzy zdecydowanie wolą pracę w plenerze lub w studio, ale z modelem. Ja lubią łączyć te dwa rodzaje fotografii. Czasem udaje się to, a nawet jest to nawet wskazane. Przykładem mogą być suplementy diety – wtedy na zdjęciu może być model oraz produkt. Ale nie zawsze jest to możliwe. Czasem na zdjęciu musi być sam produkt – dobrze wyeksponowany, pokazany od najlepszej strony.

Wielu fotografów zadaje sobie pytanie, jak zrobić dobre zdjęcie produktu? Co jest ważne? Oczywiście ważne jest doświadczenie – różne grupy produktowe fotografuje się w nieco inny sposób. Konieczne jest nabycie pewnej wprawy. Jednak, można wyróżnić kilka ważnych zasad w fotografii produktowej. Po pierwsze, sam produkt musi być odpowiednio przygotowany. Trudno wyobrazić sobie, by produkt był brudny lub zakurzony. Po drugie, należy przygotować odpowiednie tło, które gwarantuje tzw. fotografie bezcieniową. Nie każde tło będzie pasowało do każdego z fotografowanych produktów. Poza tym tło musi pasować do koncepcji całej reklamy i spójnej identyfikacji wizualnej. Po trzecie, należy zadbać o właściwe ułożenie produktu – aby nie zakłamać jego faktycznego wyglądu i pokazać wszystko co najważniejsze. Oczywiście istotne jest światło oraz obróbka. Jaki błąd popełniają poczatkujący fotografowie? Otóż skupiają się na zrobieniu jednego idealnego zdjęcia. Tymczasem jeden produkt powinien mieć przynajmniej kilka dobrych zdjęć, wykonanych z różnych perspektyw. Jest to ważne, kiedy zdjęcia będą wykorzystywane w katalogach, na stronach www czy w sklepach internetowych. Najczęściej zamieszczamy tam nie jedno, ale wiele zdjęć produktów.

Zdjęcia produktu – znalezienie złotego środka


Niektóre produkty wyglądają dobrze w otoczeniu innych, lubią „gęste” tło. Inne natomiast będą wyglądały dobrze wyłącznie wtedy, gdy zostaną wyeksponowane samotnie. Znalezienie złotego środka dla wyeksponowania produktu lub jego indywidualnych cech jest jednym z najważniejszych czynników wypływających na końcowy efekt sesji, a w konsekwencji na zadowolenie klienta i dobrą sprzedaż.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam do współpracy. Jeżeli zadajesz sobie pytanie, jak zrobić dobre zdjęcie produktu, aby szybko się sprzedał, skontaktuj się ze mną. Obierzemy najlepsza taktykę, a ja wykonam profesjonalne zdjęcia!