Coraz więcej par decyduje się na profesjonalną sesję z okresu narzeczeństwa. Niektórzy nadal sceptycznie podchodzą do tego pomysłu i uważają, że to strata czasu i pieniędzy. Czy aby na pewno? Przecież okres narzeczeństwa to wspaniały czas, przepełniony miłością, szczęściem i swobodą. Dlaczego więc tego nie uwiecznić na zdjęciach? Można przecież zyskać piękną pamiątkę w postaci zdjęć, która zostanie z nami na długie lata! Kiedy jednak powinno się ją zrobić? O tym właśnie jest ten artykuł.

Wybór terminu sesji narzeczeńskiej zależy przede wszystkim od pary. Warto ją zorganizować wtedy, kiedy dysponujecie wolnym czasem i co najważniejsze, kiedy macie na to ochotę. Aby otrzymać jak najlepsze efekty z naszej współpracy, powinniście w tym dniu być wypoczęci, zrelaksowani i mieć ochotę na dobrą zabawę przed obiektywem. Nie chciałbym, żeby wyjście na sesję było wymuszone, lecz zainicjowane z Waszej strony, bo to sprawi, że zyskamy wiele wspaniałych kadrów.

Na zrealizowanie Waszej sesji narzeczeńskiej wszystkie pory roku będą dobre, bo każda z nich ma w sobie coś wyjątkowego. Jednak nie da się ukryć, że najpiękniejsze efekty można uzyskać z okresu wiosenno-letniego, począwszy od kwietnia, kiedy przyroda budzi się do życia, na wrześniu kończąc, kiedy powoli zbliżamy się do złotej jesieni. Jest to zdecydowanie najlepszy okres do wykonywania sesji zdjęciowych w plenerze, ponieważ dominuje duża ilość słońca, jest ciepło, wokół zielono i kolorowo od kwitnących kwiatów. Taka ładna pogoda zachęca do przebywania na świeżym powietrzu i sprawia, że tryskamy większą ilością energii, a to później przekłada się na zdjęcia.

Argumentów przemawiających na korzyść organizacji sesji w wiosenno-letnim czasie znajdzie się oczywiście o wiele więcej. Wysokie temperatury na zewnątrz sprawiają, że macie możliwość wyboru wśród szerokiego wachlarzu kreacji. To z pewnością doceni płeć piękna, która chciałaby na zdjęciach nie tylko uchwycić emocje i uczucia, ale także podkreślić swoją urodę. Dozwolone są wszelkiego typu sukienki, spódniczki, szorty i co najważniejsze, nie musicie tego skrywać pod grubą i zarazem krępującą ruchy kurtką. Lekkie ubrania dają Wam pełną swobodę ruchu i naturalność, które są mile widziane podczas naszej współpracy.

Oczywiście to nie znaczy, że Wasza sesja ma się odbyć we wskazanym przeze mnie czasie. Zdaję sobie sprawę, że znajdą się osoby, które preferują okres jesienno-zimowy. Chętnie podejmę się wyzwania, wystarczy nam tylko termos ciepłej herbaty, ciepłe kurtki i możemy działać. Przecież sesje narzeczeńskie w jesiennej bądź zimowej scenerii również mogą wyglądać cudownie, a nawet być unikatowe, bo mimo wszystko więcej osób decyduje się na zdjęcia w ciepłych miesiącach.

Nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko ustalić termin Waszej sesji narzeczeńskiej. Najlepiej wybierzcie dzień na kilka miesięcy przed ślubem, zanim jeszcze rozpoczniecie przygotowania do Waszego wielkiego dnia. Jest to bardzo czasochłonny etap dla młodych par, więc nie chciałbym, żeby Wasz stres oraz zmęczenie spowodowane natłokiem obowiązków odbił się negatywnie na zdjęciach. Poza tym, jeśli zdecydujecie się na zrobienie sesji wcześniej, to będziecie mogli wykorzystać zdjęcia np. podczas projektowania zaproszeń lub podarować je rodzicom.